Вашите пијани искуства :)

Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Ни се секавам што сум правел, ни ништо...
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Epa posleden pat beh vcera pijana
Izlevam jas u 11 saato i samo so odam u kafico me precekuvat vnatre edna drugarka i mi vika ajde tekila ke pieme i aj tekila po tekila i napraviime se lom.Ne mozaah da stojam pa duri i oste poracuvame ama vodka so sveps i zemat pustat ga Dzurzevdan male zemaame se kaciime na sanko gore ama kacani igrame i malce se zamajuvame posle izlevame od kafico i smeeme se samo kako ludi i odime vo barot i tamu vodki ne znam kolku ispiv.I taka posle malce se svestuvam i gledam 3.30 saato a doma sum pustena do 2 i ajde edvaj edvaj stasav do doma.Ama za sreka ne me primetija site spieja i odam vo soba ne mozam da se soblecam.Gledam nastrana i se mi se vrte stanuvam i pagam pak.Aj legnah si nekak i loso mi e stomah me boli nenormalno nogo i otidov vo wc to i tamu do 5.30 povrakah malce,malce si pospivaah i posle si legnav.Denes stanav vo 4 i za sreka doma ne me doznaea ama za zal uste me boli stomahot.Taka da veke ne pijam
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
35
Поени од реакции
55
Mene ne mi teknuva se ama kako sto mi kazuvaam sto se slucilo sum povrakal sum prael gluposti sum i lepnal samar na klasnata .afera mi izvadija deka sum mesel nekoe Mnoguuuuuu Grdo devojce sum povrakal a koga stanav sram mi bese i sakav da umram ama jebi ga zenski ko zenski me ubedija da izlezam od soba :) a jas taka gordo pred nastavnicite si projdov(mislev ke me istepaat) nikad ViSE
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
леллеелле
вака беше роденден на Стеф од форумов кој ко знае добро кој не пак добро и во Охрид прво земавме виски па после во Планет вотка , шеќер и пива и лом ја изгубив табакерата , седнав на повраќаницата на Стеф , паднав во канал лом и нкрај жени ме влечаа за греота они
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
DJ_DEXTER напиша:
Пиво+Вотка+Вино=ПАРАЛИЗА :cug::cug::cug:
Потврдено и од мене ова е комбинација за на инфузија
може и коњак да се додаде ојт со пивото :)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Ako pocnam da pisuvam, kniga mozam da izdadam....gi ima mnooooogu...
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Se imam ispijaneto samo ednas vo zivotot...Mu bese rodenden na edna drugarka...i bevme v kafic, i pievme ko mazista..Pievme vodka-dzus, demek blago e...Edna, uste edna, uste edna, uste edna, uste edna...Abe ne znaev adresata da si ja kazam...Imase edna drugarka so nas taja ne bese tolku "sredena" i taja mu kaza na taksistot kaj da vozi . Arno so mojte ne bea tuka i ke spievme kaj mene site..inaku .. perduvi ke letaja :pishtoldz
Drugiot den ko se razbudiv, ne bev ni preslecena od vecerta..taka sum se tupnala v krevet...Site ispolegnati...Edna imase povrateno na parket...Jas..pravo vo WC, do popladneto, ne izlegov od tamu, se otepav od povrakanje. :pov:
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
se iam poveke pati opijaneto.....ednas befme na rodenden kaj eden drugar i prvo mavav vino crveno 4 4asi...pa posle pivo i neznam veke bef "potfaten" nekoj mi stai pepel od cigara u 4asata so pivo..od koa ja ispif ne se sekaam...samo znam deka se razbudif u bolnica....infuzija...nikad ne povrakam....
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Леле најтрагично испијанување ми беше лани летото во Охрид, ме мавна некоја депресија и лом се направиме со другарка ми и братучетка ми и такви сме отишле на Канео и за малце што не сме се превртеле од карпата у вода... Среќа дојдоа другите и ни дадоа некое кафе со лимон, со најодвратниот вкус на планетава( сеуште го чувствувам у уста), па јас и другарка ми се отрезнивме, ама братучетка ми се напила некое апче пред тоа.... катастрофа....
 
Член од
22 јануари 2006
Мислења
75
Поени од реакции
0
неколку пати у животов (18г) сум бил ќор пијан, што значи дека тоа чувство не ми е туѓо. Тоа најчесто се случува на одмор со друштво, онака лежерно се осеќаш не те боли к.р за ништо и лесно се олабавуваш. Често пијам, поготово за викенди но стварно ретко сум пијан. Секогаш сум расположен и не гледам потреба во алкохолот да наоѓам стимул за забава
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ги има многу и сите се исти напрјас се џон и утредента си ко канта!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
to se slucilo samo ednas vo mojto zivot i togas dva dena me barale od doma :) ama koa vikam pijan to znaci PIJAN salam a ne pijan da napram nekoja budalija i tolku
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
jas za sreka moja nemam takvo iskustvo bidejki ne pijam voopsto alkohol.odnosno ne sum probal kapka alkohol dosega vo zivotot i vo idnina ne palniram da probam alkohol ,pozdrav
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Хмм па зависи во која фаза од пијанство сум...прво почнувам да се смеам, малце не можам да си го контролирам гласот и ми се дешава да се дерам малце, па гушкам......се што е околу мене........се јавувам, титкам, пракам пораки....некогаш никој не може да ги разбере освен јас самата, зошто ми се мешаат буквите:kez:

А некое интересно искуство....ша што знам, сум немала, освен што имам паѓано на улица, се имав исечено на лицето од што сум паднала...не сум можела да стојам......катастрофа....не личи на женско....па и не соработувам кога сум пијана.....не слушам ич, тешка сум за чување:kez: немирна сум многу, ама полека се учам зошто нема смисла за тие што ме чуваат!
Се на се интересна сум кога сум пијана, правам глупости......:cug:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom