Вашиот татко!

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Kako pomala (u pubertet) ic ne go podnesuvav tatko mi, non stop bevme na ratna noga, se nesto se karavme i kontriravme. Mislev deka nedovolno me saka i deka cel zivot ke bide taka, mozebi zatoa sto poveke sakal sin. Otkako se zapisav na fakultet i zavrsiv i kolku-tolku se odvoiv od doma, mislam deka se se smeni. Na sekoe novo viduvanje bese se podobar, pomil, poblizok. Nikogas ne zbornavme kako i zosto se smenija rabotite, no svativ deka me saka mn.poveke otkolku sto mislev, svativ deka e isplasen za mene, mojata idnina i mojata i mojata sreka. Svativ deka i ja ustvari go sakam mn.poveke otkolku sto mislev i deka dava se od sebe za da ni obezbedi poubav zivot. Miren e, molcaliv, zatvoren, dobrodusen...Sega znam deka tatkovskata ljubov sprema kerkata e nesto posebno...Tato, te sakam!
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Ааа... Татооо...! ЛоЛ имаа мн да се каже за негоо.. просто кажаноо го обожавамММ.. Сите желбии ми ги исполнуваа... се штоо сакаММ имамм... и никогаш не ме кара... ќе ми каже со убаво и толкуу... :pos2::pos2::pos2: Го Сакам Најмногуу.. најубавв е најдобар е и нај се.. ај доста го фалев сегаа.. :pipi::pipi::back:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Малееееееееееееееее

Мојот татко е многу добар и си го сакам...:wink::wink:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Тато, хмм па не го чувствувам како татко. Незнам зш така, ама чиста вистина е тоа. :wink:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
мојот татко е најдобриот на свет за мене,се што сакам и за се што ми треба тука е тој и знам дека нема да ме одбие и се ке направи за мене-скроз сме исти и затоа знаеме да се скараме или да се заинатиме за нешто,и ептен го бива за машки работи да поправи,да направи нешто,и знам дека тој се ке среди ако има некој проблем во куката-го сакам многу и се би направила за него!
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Мојот тато е НАЈТАТКО! најбуквално ... столб ми е, смисла, урнек, идол, пример... се што сум му должам! Кога бев мала мама беше по цел ден на работа и тато ми ги мачкаше највкусните лепчиња со крем и ми ги измислуваше најубавите приказни! Сеуште е човекот со најтоплите очи што ги познавам! Дружељубив, искрен, издржлив, храбар, непосреден, мил!!! Физички сме копи-пејс! =) ...
Си го обожавам и си знае дека е така!:smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Mojot tatko e zivo grevce.Cel zivot se naslonuvase na mojata majka ,no koga umre majka mi epten bese izguben vo svemirot.Za sreka jas bev so nego pa go prebrodi stoecki toj period, a sega pak si e samicok jas ne sum so nego.Mnogu mi e zal sto si e sam ,pa mu se javuvam sekoj vtor,tret den da vidam kako e.Dusicka i den denes ne moze sam da se snajde i bara pomos i soveti od mene,mnogu mi e zal, ako mislam na nego se sekiram mnogu,dobar ,miren,naiven ko dete sto drugo da kazam ne mi teknuva.Ama mnogu si go sakam:pipi:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
mene tatko mi mi e top.sekad si praime muabet kao drugari,sport obavezno gleame zaedno,PES igrame zaedno na kompjuter,ednostavno sme si kao drugari.use koa ke vidam deka na rabota sme zaedno u smena top.aj najbolji mi e koa ke mi rece "aj najdi od tie moite pesni na internet da mi snimis za u kola":pos2::pos2::pos2:
enostavno od nego zeam za primer u zivotot:smir::smir::smir:
 
B

black angel

Гостин
ne bese nesto posebno,nikogas ne bese tuka za mene skoro epten vo nekoi slucai premnogu me razgali za koga pocina da osetam kako e da gi nemas tie stvari sto si gi imala nekogas
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
барем да го знаев......а за него да слушам од сестра ми!!!!!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Premnogu go sakam tatko mi, mozebi za toa sto sme premnogu slicni, ne interesiraat isti raboti, imame ist karakter, sakame/mrazime isti raboti. Ponekogas znaeme i da se ispokarame za nesto i vo tia momenti da si recime uste ednas nasite oci da ne se vidat, i edniot ke otide vo kujna drugiot u wc, za 5min se vrakame i kako nisto da ne bilo. Toj otsekogas me razgaluvase poveke od majkami, a i sega e taka. Ako mama ne dade pari, tato e tuka, ako mama vika NE za nesto tato e tuka da rece DA. E sea ne se gledame mnogu cesto bidejki toj po cel den raboti i nema mnogu vreme da se posveti na familijata, se vraka samo za jadenje i spienje. Koga e doma za vikendite togas go gnjavam kolku so mozam poveke, se potsekame na vremeto koga bev pomala a toj pomlad se tepame so pernici, igravme karti, neluti se covece itn. Vo posledno vreme me nervira sto mnogu saka da gleda "discovery" pa se slucuva da zjapne u tv-to i da neme slusa so mu zboram ali aj prosteno mu e. Najinteresno od site momenti mi e koga pijme kafe zaedno i togas tipot dobiva takva inspiracija da mi kazuva momenti od negovata mladost sto ne mi se veruva deka takva osoba kako sto e toj sega nekogas bil mnogu poinakov. Edno krajno razgaleno i nevospitano dete sega e seriozna li4nost. Kakov i da e jas ne bi go menuvala za nisto na svetot.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Леле искрено постовиве ме растажија:toe:
Тато....Па што да кажам за него.Човекот си е супер,знае и да се зафркава,знае и да ми спука понекогаш(ама тоа е кога е повеќе од јасно дека и јас ја претерав).Знае човекот како да ја смири ситуацијата на пример кога ќе ја спукам со мама- не се поставува ни на моја ни на нејзина страна туку фаќа некоја средина да за се среди што е можно побрзо и подобро.Се зафркаваме за се и сешто,иако морам да признаам на моменти знае да ме изнервира ама ок тоа е ретко.Заедно го гледаме секој божји спорт што го даваат на телевизија и сите тие срања што се вртат по програмиве.Ама мислам дека ми е најинтересно кога гледам со него од ние американските серии и кога гледаме фудбал,па за врме на утакмицата и коментираме за некој потег.Незнам како да ви објаснам ми доаѓа некоја топлина во градите:pipi:
Од мене уште само едно нешто: Жал ми е за сите што го изгубиле својот татко толку рано:(
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Многу добар човек е.Најчесто знае да се шегува со мене за се и сешто,но кога ќе згрешам нешто знае да биде многу строг.Дури и ќе ме раскаже на сите луѓе што ги знае за моите грешки :pos2:.Ако избегам од школо нема да ме оправда,туку ќе оди и ќе им рече да ми стават неоправдан.
Многу го сакам . :pipi:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Го обожаваам од проста причина што го прави и невозможното за да сум најсреќна и да добијам се што посакам,секогаш знае да ми даде совет и да ми помогне во моите каши, да ми го разубави денот со неговата позитивна енергија, знае да ја избрише тагата од моето лице.Тој е мојот 'рбет,тој е мојата сила, надеж, единстевниот човек во кој имам доверба.
Повеќето од девојчињата се поблиски со мајката отколку таткото.Јас сум сосема спротивно од тоа и знам дека никогаш нема да ја достигнам таа близина со мојата мајка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom