Вашиот прв допир со компјутерите

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
Знам прва игра ми беше Counter Strike во 4одделение(сеа сум 3год)така да топ ми беше,тогаш излезе пентиум 4,а инаше имав куцано на она,комодоре или како се викаше шо се приклучуваше со телевизор:smir:
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Bev prvo odd,i mnogu se raduvav koa kje sednev,iako beshe pentium 2...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Прв пат компјутер видов на 3-4 години кај баба ми во канцеларија.Тогаш само цртав во пеинт и ништо више.После тоа,дека другарките ми беа поголеми,во 2-3 одделение одевме во едно интернет кафе - тогаш прв пат видов интернет :)
Баш се сеќавам еднаш,5-6 дечишта бевме,и мирцавме со некој постар,кога ни прати слика од двајца "ин лав" :vozbud: Другарка ми толку многу се изнервира и почна да му пишува:како не ти е срам вакви слики да ни праќаш,безобразен,стамота итн :vozbud: :uvo:
Епа мали бевмеее...
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
se sekjavam bev 5-to odd koa pocnav da idam na kursevi i svirkata so ni bese profesorka ni gi zemase parite objasnuvajni kako da se premestuva folder od eden na drugiot kraj od Desktop-ot, togas mi bese stvarno dozivljaj, COVECE JA RABOTAM NA PC, ama sea sfakjam kakov ripoff bilo toa
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Пред 16 годни, 92 ќе да беше првпат седнав на комодоре играв супер марио и бев најголема фраерка, цветав од радост:vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Оф пред многу години кај чичко ми во канцеларија цртав на пеинт..
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Во основно, негде 3 или 4 одделение, пентиум 2 имав дома
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Еххх тое беше пред 6 години валда незнам точно..capetan claw мојата прва игра шо највише си ја обожавав и ја свртив(се разбира со шифри играв:kesa:)
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
На commodore 64, приклучен на тв, одамна беше, тоа беше ИДНИНА. Замисли со касета да прочита игра, а пред тоа турбо, па штеловање главе:pos2:,черги на телевизор(знаат повозрасните што зборувам)
Абе многу деца на кајгана, се првпат на пентиум итн.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Пред 8-9 години мислам дека Марио играв тогај а Гејм бој имам од памти век :helou:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
па мислам у прво одделение..и тогаш по цели денови играв тарзан и херкулес .. :)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
1 Одделение. Први игри - CS, Tarzan и Hitman.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Prviot dopir so kompjuter ako na denesno vreme moze da se kaze deka SCPECTRUM 48K bili kompjuter bese vo 1988 godina,toa sto sum go imal togas i taa masina sto ja imam denes e strashno golema razlika.Koga ke razmislam podobro mislam deka na denesno vreme eden pogolem digitron bi go zamenil vo toa vreme eden od najpopularnite kompjuteri SCEPCTRUM 48K.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom