Вашиот прв допир со компјутерите

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Пентиум не знам кој, 2000 и втора, трета година. ОД А-Ем-Це. Чекав 30 дена да ми го донесат. Кошташе 1000 евра.
Играв пејнт, дијал ап интернет користев малце, она пинболот или како и да се викаше. Играв и игрици, Макс Пејнс, Ејџ оф Емпарјс, Ред Алерт, Кол оф Дјути, Медал оф Онор...

Имаше и една песна зачувано на на компјутерот (не знам од каде)... тоа ми беше и првата рап песна што ја чув.

 
Член од
9 септември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
8
Прв контакт со Пентиум 4 :vozbud: , а имав 7-8 години.
Баш ми е жал што никогаш не сум имала контакт со commodore:(:jeeee:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Бо 1985 двајца студенти што студираа во Загреб, донесоа кај нас дома Спецтрум 48. Тоа беше делириум, па фалење во школо :D . Наредната година татко ми ни донесе Комодоре 16 од Германија (замисли послабо од Комодоре 64 :LOL:), и другарите од клас љубоморни , демек ти не треба да ги решаваш домашните, компјутерот се ти решава. 1989 ни дојде од Германија Атари 1040ст, врв, тоа беше дури појако од Комодоре Амига 500...ех, времиња :love:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ние имаме компјутер дома уште од раните 90ти, ама служеше за работа. Старите беа новинари и на него пишуваа новинарски текстови. Бавен до смртта и назад.

Кога го добив мојот прв компјутер, првото нешто што го напишав на нет беше: filmovi bez virusi. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom