Вашиот прв допир со компјутерите

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Veruvam deka site od nas se sekavaat koga prv pat sednale pred cicko kompjuter i kakvo ni bilo custvoto.
P.S.ako i ova tema ja ima baram od moderatorite 3 dena ban :)
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
ојот прв контакт со компјутерот беше кога имав 5 години и уште се сеќавам на тој ден :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
dav напиша:
ојот прв контакт со компјутерот беше кога имав 5 години и уште се сеќавам на тој ден :)
dobro de ne bidi tolku skromen kazi nesto za prva igra prvi impresii:)
siguren sum deka 80% od forumot prva igra im bila edna od slednive
capetan claw,jazz2,timon&pumba.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.106
Поени од реакции
816
Мојот прв контакт беше на 11 години (значи, пред 9 години) на компјутерот кај едни мои братучетки. Претходно имав отприлика визија што може да се прави на него, сум разгледувал списанија и слични работи. Тогаш исто првпат видов што е Интернет и неговите можности, исто и mIRC. Инаку првата игра што ја имам играно беше Mortal Combat!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ja svrte barem prvata igra oti edno vreme taka se zboruvase prvata mora da ja pomines taka jas do pred 4 godini ja svrtiv capetan claw :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
94та или 95та и не ми текнува како се викаше играта, а втор контакт 98ма, фифа 1998, и едвај чекав да ме викне другарот на гости :)))
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
hmm..znam deka bese kaj kum mi,bev 5-6 godini,znaci 95-96 godina!tolku pamtam!Bev voodusevena od igrata mario:)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
jas ja fativ tastaturata na moi 4-5 godinki :)
najjaka igra od site moon patrol(atari rulez)
a pentium fativ so raka na 8-9 godni
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
auuu ko kopilj prvpat sednav ne mi tekinja koga wese tocno i igrav pasijans :)
i pred dosta godinki znam deka kaj mene u stanot sednav na pentium 3ka i igrav gta 1...zakon igra wese toa eeej :)
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
tuuuuuuuu
prv pc mi bese .....ne mi teknuva na imeto....ama semos bese so golemina na denesna tastatura izraboten od evtina plastika i od gore imase poklopec od spert ploca...:))))))))))))))))))))))))))))e toa bese vrv na tehnologijata vo 1988.
posle mi kupija commodore c64
na taa kanta nauciv basic,.......
a i prvite igri bea zakon kako na primer bulder dash:)))))
e posle toa si se redea 286,386,486,pentiumi ..............
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
еее тоа е уште од многу одамна....коа имав 4-5години.
знам ко мали кога се собиравме кај мене дома за родендени сите деца се редевме и игравме тетрис, пасијанс, супер марио:) децки радости беа тоа.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Епа не се секавам колкав беф.....мал беф многу.....кај татко ми на работа играв она со мините шо треда да ги наоѓаш и едно имаше со скии и увек ме јадеше една мечка таму:):):)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Не се сеќавам кога, но прв пат кај братучед ми игравме некои игрици од Mame. А со интернетот прв пат на mIRC 5-6 одд.
И така сега сум секој ден пред компјутер, не можам да се одделам :)
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
многу мал беф не се секавам играв она со мините и тоа даффи шо кажува со скиите беф мислам околу 2-3-4 години
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не се сеќавам точно кога беше, отприлика пред 7-8години знам карти играв и пинбол...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom