Вашиот прв допир со компјутерите

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
3то одделение, ја игравме Half Life лан во една играчница...
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Veruvam deka site od nas se sekavaat koga prv pat sednale pred cicko kompjuter i kakvo ni bilo custvoto.
P.S.ako i ova tema ja ima baram od moderatorite 3 dena ban :)
па и не се сеќавам баш...знам само дека многу мерак ми беше на тастатурата да чукам и првите недели само пишував нешто на word
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
па и не се сеќавам баш...знам само дека многу мерак ми беше на тастатурата да чукам и првите недели само пишував нешто на word
Јаооо ворд. Абе Мајнсвипер беше најзакон. Леле тогаш немав појма што треба да се прави и на секоја најдена мина пукав од среќа. После една година го открив дека на десен клик се ставаат знаменца и после цели местенца ги пунев со знамиња додека не дојде скорон у минус таму. Ех времиња, времиња.
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Кога имав 6 год. со братучет ми отидов во интернет кафе и така се заразив од оваа машина :pos:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Па не знам точно кога беше ама прво играв фифа 2002.
 
П

Паган-др

Гостин
Имав негде 5 години и тогаш моите го земаа компјутерот пошто на мајка ми и требаше за преводи глупости нешто таму (нејзина работа). Компјутерот беше пентиум 1 (нормално) и онака ми беше интересно кога седев кога играв нешто (детска радост:))
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Во второ одделение,на роденден кај едно другарче.
Одма после почнав да одам на Мирц и да спобудалуам дома за компјутери.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Во второ одделение! Пентиум 2! Прва игрица GTA 2 каде требаше да се соберат
2 000 000 долари за да се отиде у другиот град! И Формула 1 99`!
 

Snicker4e

<3 Basketball
Член од
21 јануари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
4
Прв пат седнав на компјутер кога имаф 6 годинки.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
негде бев трето одд кога го купивме компјутерот и фала богу душа не испушти и воопшто не се расипа...ама староста си го рпави своето па сега зедовме нов
иначе чувството беше голема возбуда поради то шо англиски тогаш поретко знаев и само се губев ...:vozbud:првата игра шо сум ја играла беше Dakar така некако се викаше и исто многу играв GTA и нормално Sims :kesa:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
на 6 години кај другар ми :) беше фантастично :) хихихи
2 месеца после тоа и мене ми купија и бев најсреќното дете на цел универзум. од тогаш мојот живот се промени. јас станав нов човек итн. да не продолжувам со приказната :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..немам благе везе...одамна онака у инт кафиња..она скале знам с евикаше..деца ...хих ама редовно откако го купивмо воа чудово зарад кое не земам книга у руке...:pos2:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.543
Компјутерот шо го имаше вујко ми.За то време беше нов,супер
Некаде на 5 години мислам дека беше,знам игравме една игра со авиони,со летање нешо,ама не памтам како се викаше.Мене ми купија мнооогу покасно компјутер.Тек во 7,нешо као демек мала сум била пред то и за џабе ќе бил ( па,донекаде биле и во право,дете од 1 одделение не знајт македонски да читат,не па англиски :) )
ама сеа ми е супер,не станвам,зависна станав,се надевам следната година на лап-топ :helou:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Па не знам точно ама мислам дека беше кога бев 2-3 одделение кај братучедками тоа беше се сеќавам :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom