Вашиот прв допир со компјутерите

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Ne znam ne se secavam na prviot kontakt so kompjuter , a znam deka prva igra koja ja igrav na 2-3-4-5 god beshe Dave. :icon_bigg
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Pred 8-9 godini se sluci toa, igrav mame neso takvo... >)
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Пред 7 години,2 месеци, 3 дена, 8 часа, 15 минути, 12 секунди, 3 стотинки, 12 милисекунди.....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
кога бев помал 5-6 одделение знам дека почнав да ја играм Гта онаа од гора што се гледаше.. Gta III мислам. После тоа со другарите Delta Force у мрежа и така ден денес добро го познавам пцто :)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Аууу тоа беше одамна

Беше врнежлив ден и со татко ми отидов кај него на работа.Имав околу 6-7 години.На работа кај него беше мнооогу досадно и почнав да му викам татоооо сакам дома и да плачам....и он на една колешка и вика..Абе Маја ај земи го Стефан седнете на компјутер малку нека поигра...И ме седна она и место ја да играм играше она:uvo:Ама ми даде и мене да поиграм:vozbud:Тоа беше орвиот допир.И уште ми текнува на игарата кава беше....требаше да го соблечам човекот:tapp:Но сепак доста забавно за тоа време:pos2:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Не се сеќавам колкава бев .. 1-2 одделение .. Татко ми коа ми донесе компјутер дома ..Живи радости :back:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Некаде пред 8 години и тоа имав pc со 66 MHz процесор и можев да играм некој едноставни карти и МЕМО ништо повеќе.поз
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Прв пат со компјутер имав контакт отприлика пред 12-13 години. Иначе дома за прв пат компјутер имав во 1999 !
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
34
Поени од реакции
1
прв пат кога имав 7 години и знам играв фифа
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
5-6 одделение мислам беше кога си купив лично мој, инаку пред тоа во интернет кафе одев и мислам некаде на 10 год беше:raz:
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
От 4-то одделение,чисто се сеќавам на тој момент.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
Прв контакт у 94та, на мои 4 години, мајка ми ме научи само како да го гасам компјутерот.

Прва играна игра ми е некоја стратегија, мајка ми ја викаше АСТЕРИКС, незнам дали постои такво нешто ама битно знам дека ЗГРАДИТЕ САМИ ОД СЕБЕ СИ СЕ ПАЛЕА! После таа игра играв Chips, со едно човече, собираш компјутерски чипови па после таа игра, игрите на Лукас Артс, ако некој се сеќава, тие едно димензионалните, кај што гледаш све одозгора и извршуваш квестови, ако му текне на некој ТОЧНО како се викаат, го молам да ми каже, беа Star Wars и Indiana Jones, после тоа играв Captain Claw. Понатека, ја играв мојата прва RPG игра која детално ја памтам: Little Big Adventure. За жал, дека првиот дел беше многу тежок за мене, никогаш не ја свртев ама затоа двојката ја свртев 8 пати. После имаше период со Earth Worm Jim и после играв све живо и диво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom