Ваучери за компјутери (повторно)

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
А тие од приватните универзитети ќе добијат ваучери? Ако они добијат ваучери за компјутери, тогаш....:tapp::uvo::kesa::nesvest:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
А зашо да нема бе за бруцоши...наместо да не мотивираат:)..они ко у стил...стигни до 4-та дај 5000евра потроши ги твоите нерви (а богме и години) и ние за возврат ќе ти дадеме ваучерче за да си купиш ново тапа компјутерче:)...не шала на страна браво за потегот ама мора и на тоа да се поработи...
Нема за бруцоши пошто голем дел од тие бруцоши нема да стигнат до 4-та година.Јас си знам на туризам кај мене.Бевме на почетокот 400 души,а еве сега на крај останавме едвај 40.
Фала и пријатно.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Има некој инфо кога ќе почнат да ги делат ваучерите?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
А тие од приватните универзитети ќе добијат ваучери? Ако они добијат ваучери за компјутери, тогаш....:tapp::uvo::kesa::nesvest:
Да сите апсолвенти добиваат!
Зашто да нема на тие студенти? И тие се апсолвенти? И ти имаш компјутер дома и тие имаат, и ти сакаш подобар да земеш со ваучерот и тие сакаат!
Не се ни во голем број, не ти зимаат ништо твое туку напротив добивате еднакво од државата.
 
C

cige

Гостин
:baeh:jako e voa
minatiot mesec ni go pokaza profesorot po programiranje na lazaruz (paralelen na delphi u linux)
zboruvam za programcevo so muvata
Имам познат кој сака да купи компјутер, ама како тоа да биде легално.

Претпоставка дека доаѓа инспекција и ме прашува кај ми е компјутерот со Х,У перформанси што е купен од М фирма? Јас покажувам нотарски договор дека го продадов, а за возврат си купив друг компјутер, подобар од овај. Ова би било и правно сосем фино. Ама дали е доволно? Т.е. дали со тоа што даваат ваучер МОРА да купиш твоја конфигурација која би ја користел одреден период (1,2,х години).

ЕДИТ: Кај отиде постот? :)
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
:baeh:jako e voa
minatiot mesec ni go pokaza profesorot po programiranje na lazaruz (paralelen na delphi u linux)
zboruvam za programcevo so muvata
Мувата моја ви ја покажувал професорот? :)

Супер, само мојата мува е во флеш, не во лазарус (што и да е тоа).

Смислена е при 3 минутно седење во ВЦ, во момент на максимална креативност т.е. за време на кулминацијата на олеснувањето. А направена е малце покасно (ОНТОПИК: се надевам дека со лаптопот купен со ваучерот ќе можам да придонесам да се реализираат сите мои идеи кои ги добивам за време на овај процес, без да имам потреба да одам до пц-то и да ја подзаборавам веќе подзабришаната со хартија идеја)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ваучерите битребало да се делат после 15ти овој месец!Иначе ќе земат сите факултети кој се признаени или кој имаат акредитација!Значи ваучер и + едно 200-250 еврича и ете ти добар лап топ!
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Ајде ,ајде за некоја година ке почнат ваучери за коли да делат :helou:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Одам утре да си земам :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Едно нешто не ми беше јасно само, а го прочитав во дневните весници и го чув во официјалното соопштение кое оди и по телевизии:

Ваучерите ќе се издаваат од 15-ти ноември до 26-ти декември, а ќе можат да бидат искористени до 15-ти декември.

Побарав одговор на сајтот на Министерството за образование, и таму стои ова:

2. Временски период
Акцијата трае до крајот на 2008 година, заклучно со 26.12.2008, со тоа што студентите ќе имаат можност за искористување на ваучерите во продажните места најдоцна до 15 декември 2008, а компаниите потребната документација ја доставуваат во Министерството за информатичко општество за наплата најдоцна до 22 декември 2008 година, а наплатата можат да ја извршат најдоцна до 26 декември 2008 година.

Да не се збуни некој, па да задоцни :) 26-ти декември е крајниот рок за компаниите кои сакаат да си ги наплатат ваучерите.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Dali ima nekoj sto prodava vauceri,ako ima sakam da kupam.
pisete privatna poraka
fala odnapred...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ваучерите битребало да се делат после 15ти овој месец!Иначе ќе земат сите факултети кој се признаени или кој имаат акредитација!Значи ваучер и + едно 1500-2000 еврича и ете ти добар лап топ!
Fixed! (гејминг лаптоп)
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Конечно и јас да видам аир од владата :vozbud::pos2: Да сменам ова “ѓубре“ од компјутер што имам :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom