Ватерполо на ОИ Рио 2016

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
5.102
Da bese... Da bese Vizantija, Osmanlisko carstvo, Sveto Rimsko carstvo, Makedonija za vreme na Aleksandar, Britanija so koloniite (vklucuvajkji ja i Amerika)...
Мислам дека сепак ова е малце поблиску од наброените ;)

Како и да е....сега гледам колку луѓето имаат некои романтични сеќавања за спортот во Југославија. Освен последните 2 Олимпијади, Хрватска самостојна е на ниво на цела Југославија со медали.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.426
Поени од реакции
5.546
Како газат Србиве, тргнаа со пола гас, сега се незапирливи!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.132
Поени од реакции
7.848
Како газат Србиве, тргнаа со пола гас, сега се незапирливи!
Тоа го прават во сите спортови. Калкулираат со силата на почеток за послем да искинат. Кошарка слаб почеток, исто и кај жените, ватерполо слаб почеток, одбојка слаб почеток. Еве ги сега тепаат се живо и диво.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ги убиваат.

Интересен спорт е ова ватерполово. (y)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
5.102
Одбрана со колк :pos:

 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.132
Поени од реакции
7.848
Хрвативе уплашени. И со играч повеќе кружат само и чекаат последна секунда да шутнат. Никој не превзема одговорност да шутне.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.132
Поени од реакции
7.848
Леле Мандич ги потопува, последниов гол што го даде ремек дело.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.244
Поени од реакции
3.116
Mislam deka i makedonska reprezentacija da izleze vo dresovi na Srbija, kje ja pobedat Hrvatska... vo bilo koj sport. :)

Izgleda samo vo uniformi pobeduvaat protiv Srbite. No, ne e zor povtorno da go igraat toj sport.

Neka si napravat Hrvatite dresovi kako Napoli, onie vojnicki. :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.324
Поени од реакции
6.192
dasfsfasd.png
#potpis #:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

Ги изреметија! Головите на Мандич посебно беа мила мајко. Две орки да пуштеа хрватите да го чуваат, пак џабе ќе беше. Животно. :drk:
 
На врв Bottom