Ватерполо на ОИ Рио 2016

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
Каква партија на Србија баш кога е најпотребно, каков гол даде Филип Филиповиќ за 9-7 и ги реши сите дилеми ауу секоја чест. Сад се пали машина.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.144
Поени од реакции
13.999
Ludnica e turnirot, ne se znae koj so kogo ne saka da igra vo 1/4 finale, site gledaat ili da izgubat sea ili nekoe neresheno da izvadat. Hrvatite taktiziraat, ama izgleda kje se zaebat ako im se tropni Brazil vo 1/4, so Ratko Rudisa ke ima zaebancii.
Haos!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.125
Поени од реакции
6.303
После баскетот (нормално освен САД), ватерполово е калаурница...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
Хрватите намерно изгубија од Франција, сите бегаат од Србите, ау мајко мила... :D

Србиве ако изгубат од Јапан, пешки да си идат до Београд.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.125
Поени од реакции
6.303
A srbija moze i da ne se plasira hahahahaha gubat ko sarma od Japoncive, 1/4 gubat 5-2 kamikazive si pravat duri i kontri i golcinja davaat :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
A srbija moze i da ne se plasira hahahahaha gubat ko sarma od Japoncive, 1/4 gubat 5-2 kamikazive si pravat duri i kontri i golcinja davaat :D
Кружат некои гласини дека Србиве се тешки коцкари сите до еден и стандардно си играат на контра хендикеп против нив...доволен им е и Х, ама ова делува доста лошо сега за сега, Јапанциве им шибнаа 5 гола за 1/4.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.804
Ако Србија победи , а Бразил ја победи Унгарија тогаш во четвртфинале се Србија- Хрватска .
Сигурно Унгарија ќе игра на оваа карта , еден фаворит ќе биде елиминиран . :Кезец:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.125
Поени од реакции
6.303
Ако Србија победи , а Бразил ја победи Унгарија тогаш во четвртфинале се Србија- Хрватска .
Сигурно Унгарија ќе игра на оваа карта , еден фаворит ќе биде елиминиран . :Кезец:
Не се знае бе у пм таа група, не се слаби никој, гледај Шпанците супер играат, ма да мислам дека може така да направи Унгарија и да иде на Шпанија, каде што мислам дека се за класа појаки..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.352
Ова што се глупираат во ватерполо вака со коцкањево, да не го изедат на крај? Памтам имам читано на некоја од Олимпијадиве вакви циркуси во бадминтон правеле и ги дисквалификувале тимовите под ставка abuse and demeaning of sport :D
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.048
Поени од реакции
9.579
Ова што се глупираат во ватерполо вака со коцкањево, да не го изедат на крај? Памтам имам читано на некоја од Олимпијадиве вакви циркуси во бадминтон правеле и ги дисквалификувале тимовите под ставка abuse and demeaning of sport :D
Треба и коцкањето да се докажи :D А за хрвативе никој ништо не можи да докажи. Не им бил денот и то је то :D
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.576
Поени од реакции
6.186
Tолку од Унгарија, го изедоа од Црна Гора на пенали (петерци).
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.804
Црна Гора во полуфинале , Унгарија елиминирана :vozbud:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
Какво темпирање на форма ударија Србиве, играат страшна одбрана...
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.048
Поени од реакции
9.579
Да беше Југославија уште, во ватерполово како САД во кошарката ќе беа :pos: Црна Гора, Србија и најверојатно Хрваска во 1/2 финале :cuc: Добро би било да си ги поделат медалите. Најјако би било педериве грчки да извисат ако поминат племе им ебам. Али би требало да ги плесни Италија
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.061
Да беше Југославија уште, во ватерполово како САД во кошарката ќе беа :pos: Црна Гора, Србија и најверојатно Хрваска во 1/2 финале :cuc: Добро би било да си ги поделат медалите. Најјако би било педериве грчки да извисат ако поминат племе им ебам. Али би требало да ги плесни Италија
Скоро сите други репрезентации имаат по 1-2 + играчи натурализирано од овие простори. :pos:
Америка во кошарка гомна може да јаде.

Да беше Југославија до сега ќе имавме сигурен медал во ватерполо мажи, кошарка мажи и жени, ракомет жени и мажи и борба за медал во одбојка мажи и жени. Веројатно и во фудбал ќе имавме пласман на ОИ. Лудница се до 23 години играчите на Србија и Хрватска,а во една заедничка репрезентација повеќето ќе играа за у-21,а не за сениорските. Така да фудбал и пласман и медал ќе беа реална опција.
Кралеви на тимските спортови :roker:

Во индивидуалните до сега ќе имавме осигурано :
Џудо - 3 медали. Косоварката и 2 словенечки медали.
Едрење - 3 медали. 2 хрватски и една словенечка.
Кану - 1 медал. Словенија
Стрелање - 1 медал. Хрватска
Веслање - 2 медали. Хрватска
Борење - 1 медал. Србија
Бокс - 1 медал. Хрватска

Плус можни 3 медали во таеквондо, 1 во скок во далечина, 1 во скок во височина, 2 кајак и евентуално Чилиќ/ Џоковиќ пар :icon_mrgr:

Реално би било од Југославија да се очекува било каде од 18-28 медали. Со 22 медали да речеме од кои 10 би биле златни според досегашните олимпијади би биле од 8-10 место во конечниот поредок. Not bad, not bad.....
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.145
Поени од реакции
2.928
Da bese... Da bese Vizantija, Osmanlisko carstvo, Sveto Rimsko carstvo, Makedonija za vreme na Aleksandar, Britanija so koloniite (vklucuvajkji ja i Amerika)...
 
На врв Bottom