ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Toa najcesto se slucuva koga lugeto se premoreni ili pak koga "delumno" spijat (narodski koga dremat :) ) Mi se ima deseno nekolku pati
 
Член од
9 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
Mi se ima sluceno osobeno koga mi se dopaga toa sto go sonuvam .Da se podrazbudam i da prodolzam da spijam so cel da go prodolzam sonot.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
хехе, ова ми се деси еднаш и не сакам повеќе.

имено на излегување, се правиме пепел со друштвото, правиме што правиме, одам дома, кревет....
другиот ден некако се ми беше во магла. на што и да се присетам од претходната вечер се ми беше ... несигурно некако. туку ова на страна, излегувам вечерта пак, и си расправаме сега случки од вчера, и почнувам да расправам на еден другар, овој ме слуша и направи некоја збунета фаца, воопшто не му беа јасни некои работи. му реков само: можно е сево ова да сум го сонувал.
сеуште не ми е јасно што сум правел а што не.
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
mi se slucuva koga sonuvam nesto mnoguuu strashno
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
не досега ми се нема случено такво нешто :toe:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
ех и на оваа тема пишував али што има врска ај сеа од поново! хехехе
да могу пати ми се случило-да сонувам да бидам свесна за истото но пак како во филм...сум посакала да направам нешто во сонот се додека сум свесна но нешто од внатре ми вели...па кога и на јаве не можиш зашто да можиш и во сон?
 

XENIA

IHS
Член од
26 јануари 2007
Мислења
100
Поени од реакции
4
не сум свесна дека сонувам, како можам да бидам?!? дури кога ке се разбудам свакам дека сум сонувала.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
да 2 или 3 пати ми се има случено стварно чуден феномен.
 
S

Sasha

Гостин
Da mi se slucilo,mnogu pati,no imalo i momenti koga ke stanam od spienje i neznam dali toa sto sum go sonuvala bilo samo son ili pak e del od realnosta.Pozz...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
mi se ima sluceno povece pati... isto taka mi se ima sluceno da sonuvam gluposti nekoi i sakam da se razbudam no nemozam...e toa e mnogu zaebano...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Ми се случува повеќе пати, си менувам сцени, си правам свој филм. Ама во последно време соновите ми се толку реални шо си викам, ова сигурно не е сон...
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ми се случило,еднаш во сон требаше да напраам нешто што на јаве не би го направила,не се сеќавам што точно,ама си викав дека е само сон и што и да направам се ќе биде ок.Понекогаш пред да заспијам си праам филмови во главата,работи што сакам да ги доживеам и вечерта стварно тоа го сонувам.Како да си ги`контролирам сонкштата.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
CopyOfDeath напиша:
Можеби темава ке биде преспоена со Сон но не сум сигурен.
се што сакам да прашам е дали ви се има случено кога сонувате да ја постигнете рамнотежата и да станете свесни дека ова е сон дека сонувате и почнувате сами да си правете интересни работи кои во стварност посакувате да можете да ги направете...
Да. Ми се случи прв пат пред 4 години, и од тогаш редовно ми се случува, неколку пати месечно сигурно. Па што можам јас тука...? Во секој случај не ми смета воопшто. Баш напротив. :lick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom