ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Како не, баш синоќа сањав дека сум ја легнал анџелина џоли и приметив дека сањам, само нејќев нејзе да и кажам, страв ми беше да не и падне незгодно.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Абе баш пред некој ден им викам на децава со мене шо учат како сонував тест по Историја дека ќе прајме (знаев-ме и предходно за тестот :)) и дека јас сум го зел од наставникот. :) Таман кога требаше да ги видам прашањата се разбудив и првите 15 секунди бев свесен (и радосен нормално :)) дека го имааааам тестооооот. И после ко се сетиф ми идеше да .... :):)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Свесен сум еве вечерва сонуев како сум мочал и стварно знаев дека сонуем ама и стварно ми се примоча па станав:pos2:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Не ми се случило до сега, барем не се сеќавам.
Во секој случај интересна тема
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
mi se ima sluceno mnogu pati i interesno e si prais so sakas
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
некој пат знам дека е сон.. но некој пат се занесувам многу и незнам дека сонувам
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
интересна тема ... бтв ми се има случено неколку пати но не во брзо време и тоа најчесто во некој кошмари во кој се обидував самиот да се разбудам .. но ми се има десено и да знам дека спијам и да сакам да се разбудам но едноставано ме префрла во друг тип на сон .. :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... знам дека сонувам дури откако ке се разбудам. Инаку... Не. Нема шанса да сонувам нешто по мое сценарио :)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
da, da top e, interesno...iako mn retko sonuvam...
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
mi se ima i mene sluceno nekolku pati i toa e prekrasno. mozes da pravis sto sakas i so kogo sakas bez da te otkrijat ( osven ako ne pocnes da bladas :) ). minatiot pat mi kazaa deka sum se nasmevnuvala vo sonot
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Површно не сум свесен дека сонувам. Се што правам во сонот е истото што би го направил во реалноста! Да сум свесен дека сонувам, аауууу не знаете шо ќе праам, лудории, ама тоа е тоа. Но меѓутоа, длабоко во себе, ама длабоко, сум свесен дека тоа е само сон.

гласав за не.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Mi se slucuva ama ne mn cesto...svakam deka e son pa potoa si prozaspivam so cel da go prodolzam sonot posto bas se prekinal na najinteresnoto :) ama kako so kazavte drzam konci i si pravam filmce kako so si sakam...i mi uspeva a zatoa psole koga ke se razbudam sum srekna, ne deka sum sonuvala neso tuku deka na kraj se sum napravila na arno da e :)
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Мене да... Само многу ретко, а кога ќе ми се случи, ме држи долго време... Се до следниот пат... Интересно е...
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
еднаш.
сакам да знам како да го повторам.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Да.
90% од соновите ги доживувам како состојба за која сум свесна.
Последно време заради умор или психички растројства, не знам, не ми оди тоа од рака.
А се чуствувам посигурно кога е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom