ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
непамтан сонови абе ич , а во потсвеста знам дека сум сонувал нешто али џабе. сее трудам да се сетам дали сум сонувал нешто ама ништо не ми текнува , а ми се има дешавано да се разбудам и штрекнам од сон среде ноќ али пак не се сеќавам зш
 

5PY_14

чатал
Член од
22 мај 2006
Мислења
118
Поени од реакции
0
mi se nema sluceno
a........bas sakam i toa koga bi ja sonuval ALBA :vozbud:

da go vozam sonot!!!
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
walker_girl напиша:
Ми се случило да сонувам и во сонот да си викам "знам дека ова е сон". Многу чудно, возбудливо чувство.
I mene mi se ima sluceno istovo,a mi se slucilo vo sonot da si velam"lele,ako se razbudam bas vo najinteresnoto" i navistina vo poveketo sonovi se razbuduvam bas vo najinteresniot moment.:(
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
4esto mi se slu4uva, i mnogu mi e cool, poso mozam da si ja kontroliram situacijata. Taka si letam, si idam u Francija :) , ednas mi se pojavi i Bred Pit, ali star e, ne 4ini u zivo, t.e. na son :pos:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
SAKAM I JASSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A nikogas mi se nema sluceno.... :(
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Кога бев помал често ми се лучуваше да сонувам како лебдам на земјата и да бидам сфсен дека сонувам, одамна ми се нема случено ова
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да, секогаш.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ja cesto na ne kazam sekogas sum svesna deka sonuvam..cesto go kontroliram sonot,sto sakam sonuvam a koga imam kosmari svesna sum deka sonuvam i odma se budam:nesum:
 
Член од
19 јуни 2006
Мислења
152
Поени од реакции
1
ja imam mnogu lesen son i koga toa mi se slucuva obicno se budam i posle nemozam da zaspijam:toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сонот е вонвременско живеење, ако не сте свесни, ни тогаш не живеете потполно.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Па мислам дека не ми се случило, зашто кога станувам свесна дека е сон или мојата фантазија мислам дека сум будна... а може и да ми се случило.. видиш... чудна работа....
 
N

NeMiRnA

Гостин
uf stalno mi se desava toa ama ko za belja sekat me budat bas u toa vreme.Inaku da lucidni snista se vikaat neznam koj spomna
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mi se ima sluceno i mnogu zakon rabota e ama cesto vo takva situacija se budam i posle se nerviram zasto ne mozam da se setam sto tocno pravev vo sonot i se e veke za dzabe.
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Ехеее колку пати ми се има случено, да можам да го контролирам .....:kez:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Kolku poveke se bavis so nesvesnoto, tolku poveke mozes da go sledis, t.e., da se "osvestuvas" za sopstvenite nesvesni procesi.

Gledam na anketava, poveketo odgovorile so "da", sto e odlicno. Dobivate znacajni info na toj nacin koi vo svesna sostojba vi "begaat", a baska i zemate ucestvo vo procesi so koi, ako znaete da gi ukapirate pravilno, ke napravite mnogu za sebe.

Mnogu cesto imam takvi sonista, reziram celi filmovi duri.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom