ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
uzivam koga sonuvam a sonuvam se i seshto :) ponekogas se plasam da se razbudam od sonovite.. ednostavno sakam da go doziveam i vidam nivniot kraj ponekogas.. stravot i sovesta me budat i me vrakaat nazad so otvoreni oci. Mnogu raboti sto gi sonuvam mi pretskazuvaat razlicni raboti koj voedno i se ispolnuvaat ali toa e sto e
najmiren sum koga spijam i sonuvam togas pravam dopirna tocka so drugiot svet
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
Луциден сон е многу јака работа. Ми се има десено многу пати, но само неколку пати сум успеал сам да го постигнам тоа, пробувајки ја финтата од StarTrek Voyager, да запамтиш некоја форма, кој кога ќе ја видш во сонот сваќаш дека всушност сонуваш и тогаш можеш да управуваш со својот сон.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Звучи чудно, меџутим 90% од соновите ми се луцидни...сама го диктирам темпото на настаните, а ако нешто не ми се допаѓа можам да го вратам дејствието назад...можеби затоа обожавам да спијам:):):)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Хахахахаха и јас исто :) Знам еден шо немојт така, па во овај момент му викам ЛАЛАЛЛАЛААЛЛААЛААА!!!
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Да да и тоа колку пати и си викам нема везе бе сонвиш:zlo:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
не бе, јас ко ке сонвам топ до уше не ме будит
 

Anubis

Come To Sleep In My WORLD
Член од
2 март 2007
Мислења
953
Поени од реакции
0
ми се има случено повеќе пати. Закон чувство :vozbud:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
da da...mi se ima sluceno...
no ne bi bilo loso na anketava da imase i ponekogas neli? sepak, barem jas sekogas ne sum svesna deka sonuvam :salut:
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Blo0dY напиша:
Луциден сон е многу јака работа. Ми се има десено многу пати, но само неколку пати сум успеал сам да го постигнам тоа, пробувајки ја финтата од StarTrek Voyager, да запамтиш некоја форма, кој кога ќе ја видш во сонот сваќаш дека всушност сонуваш и тогаш можеш да управуваш со својот сон.
Многу пати ми се има случено. Обично си викам:
"сон е ова" во сонот.
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Svesen sum ko ke sonvam i nekogas stanvam to mi e inspiracija MI SE DESAVA da sonvam nesto bezrazlika ubo ne ubo sepak ke stanam mozda e nekoj instikt poso sekogas ko ke stanam morat da e stanat i nekoj drug !!!Nemora da praviv vreva za da stanam toa stanuvam po instikt!
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
uuuu very special feeling..nekako bozestveno zosto sam kreiras zivot!!wow...da mi se ima sluceno vo nekolku navrati i mnogu mi bilo interesno, nadmeno, potsvesno-svesno zosto sama odbiram sto e sledno!!! eee a kako e mozno-neznam!!??? belki ne patoloski:))
inaku si go smetam za privilegija zosto na tolku morbidni i surovi sonovi od vreme na vreme zasluzuvam i da uzivkam so zatvoreni oci:)taka...
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Закон чувство не можеш да му го објасниш на некој друг додека сам не осетиш на себеси. А инаку многу често имам луцидни сонови.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Понекогаш сум свесен ама ретко и за среќа тоа ми се оние језиви соништа кога ме бркаат хиени пред зграда или кога возам кола без кочници а имам и соништа од кои сум нејќел да се разбудам
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Mi se ima sluceno nekolku pati dosega...toa e mnogu neobicno cuvstvo i nemoze da se objasni so nekolku zbora:costumed3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom