ВИ се има ли случено?

Дали Сте свесни дека сонувате за време на сонот?

  • Да

    Гласови: 257 72,2%
  • Не

    Гласови: 99 27,8%

  • Вкупно гласачи
    356

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Можеби темава ке биде преспоена со Сон но не сум сигурен.
се што сакам да прашам е дали ви се има случено кога сонувате да ја постигнете рамнотежата и да станете свесни дека ова е сон дека сонувате и почнувате сами да си правете интересни работи кои во стварност посакувате да можете да ги направете...

пред некое време мене ми се случи ваква работа кога сонував почнав да размислувам во сонот и едноставно станав свесен дека е сон и пробав да летрам да ги менувам сцените околу мене беше прекрасно чуството...Барам од вас форумџии да ми кажете дали и некој друг му се има ова случено....
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Glasav Da. Retko mi se slucilo. Znam deka nekoi luge mozat svesno da go pravat toa t.e. da si go kontroliraat sonot. Kaj mene do sega se bilo slucajno.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ок значи не сум единствениот некако ми беше ептен езиво коа се разбудив и чудно ми беше некако ептен необјасливо
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ми се има случено во повеќе наврати.

А тоа синоќа што ми се случи... сонувам со отворени очи. Све чувствувам што се случува во сонот и слушам, а очите ми се отворени и ја гледам мојата соба... и ги гледам рацете ми мавтаат лево десно, бидејќи во сонот имаше некоја турканица... буден сонувам. Или тоа би се дефинирало вака: мозокот спие, а очите ми се отворени. :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Ми се случило да сонувам и во сонот да си викам "знам дека ова е сон". Многу чудно, возбудливо чувство.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Тоа мислам дека се вика луциден сон...имав еднаш такво искуство и беше многу интересно,правев се што ќе ми текне :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
mi se ima deseno milion puti ustvari jas ziveam u son
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ми се има случено повеќе пати и закон е
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе и мене ми се случува повеќе пати тоа, и све пред да легнам некоја ме разбудува некој. :) :) :)
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Мене ми се има десено само еднаш, го искористив за летање, беше толку стварно што дур не се разбудив не знаев дали е стварно или не.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
da mi se ima sluceno poveke pati ednostavno imas cuvstvo deka si go kontroliras sonot i go reziras kako sto tebe ti se dopaga:)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
3
aman be samo mene mi se nema sluceno
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
mi se ima deseno ali si trebal da stais i ponekogas na glasanjevo poso ne sme sekogas svesni deka sonuvame...taka da ne glasam muuu :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom