Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Се живо и диво е вратено на дополнителна проверка, на проверка кај Вицепрезидента кој што немат стар бугарски документ од дедо, баба итн, итн.

Со формирањето на новата Влада, се очекува овие работи да се средат и да може сите кои што имаме поднесено по сребрена линија (брат, чичко, братучед итн, итн) да можат да добијат Указ за гражданство. Инаку сега се е џабе.
 
Член од
29 август 2016
Мислења
15
Поени од реакции
4
Jas mislam deka za ova so komentirate deka na dopolnitelna se pustaat tie sto nemaat dostaveno original stari dokumenti nema nikakva vrska,eve jas poznavam barem 5mina koj sto dobile proishod po osnov na brat ili sestra i tie se pusteni na dopolnitelna.Se ova e da se odolgovlecit procedurata ama se nadevam deka od utre se ke pocni da se vraka vo normala.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
да, ученичка книшка од баба ми
Доколку добро се сеќавам ти беше вратен повторно на дополнителна некаден средина на март а сега од пред некој ден пак си во финална.Дали во меѓувреме повторно поднесе некакви дополнителни документи па затоа во рок од 1,5месец пак си ставен на финална?
И уште нешто,дали имаш доставено потврда од некое од здруженијата,ако да кога ја достави истата?
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
22
Кај можи да се најдат тие дополнителни 10 прашања за на интервју ? да не знај некој
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Samo da izvestam. So licna karta od.dedo.mi bugarski vojnik sum na dopolnitelna. Dokumntot e od.1941 so pecat od vidinski garnizon. Ako bugarskata drzava ne si gi priznava dokumentite od svoi voeni garnizoni togas ok. Sopstvenite dokumenti!! Hmm
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Кои документи се потребни за дете со татко блгарин?Дали треба од судот за детето 9 години има?
 
M

Marija79

Гостин
Edno prasuvanje za upuceni clenovi .
Drugarka ceka potpis na ukaz veki mesec dana ,mozno li e da voj se smeni ststusot na proverku ,pitujem jer posrednik ne znae ,a ona nema nikoj drugi star dokumenta sem vojna kniska na dedo koji je vec dala[DOUBLEPOST=1493970898][/DOUBLEPOST]
Кои документи се потребни за дете со татко блгарин?Дали треба од судот за детето 9 години има?
Ne .Za dete izvod rodjenih ,I pasos od tatko I njwgov izvid ,I tolku
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Ajde mislenje sto Krasimir Karakacanov moze da promeni od mraz situacijata. Upateni!?
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Ajde mislenje sto Krasimir Karakacanov moze da promeni od mraz situacijata. Upateni!?
Каракачанов не е човекот кој ги дели пасошите ,но е многу добре за вас што е во влада ,цачева и јотова може да ја кочат работата но за цачева сум сигурен дека ке играе како што и каже борисов ,а борисов под влијание на каракачанов ке ги олесни работите
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Не ми се верува дека точно 4 години поминаа откако прв пат поднесов документи за државјанство, и сум сеуште на исто ниво на неизвесност како првиот ден! Голема срамота за целава нивна процедура! Работава веќе ја терам од зафрканција, среќа што не ми е критична ситуацијата...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom