Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
со таков документ чекаш уште од 2013-та, што толку долго??
Зошто нели 2013 добиваа само со стари документи, од дедо прадедо,крштеници, воени книшки....инт. претпоставувам ради тоа чека?
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
56
Поени од реакции
26
кога беше на интервју??[DOUBLEPOST=1462911436][/DOUBLEPOST]
кога беше на интервју??[DOUBLEPOST=1462912932][/DOUBLEPOST]
so kakvo poteklo si ???
so tatko bg i sestra bg:)[DOUBLEPOST=1462977957][/DOUBLEPOST]
кога беше на интервју??[DOUBLEPOST=1462911436][/DOUBLEPOST]
кога беше на интервју??[DOUBLEPOST=1462912932][/DOUBLEPOST]
so kakvo poteklo si ???
so tatko bg i sestra bg:)[DOUBLEPOST=1462978179][/DOUBLEPOST]
... toa poleto sto go proveruvas e za preku ambasada, a tie 2te polinja gore se za tie preku sofija, Walkman bese preku Sofija. taka da dzabe ti se tie brojcinjata so gi proveruvas :([DOUBLEPOST=1462901291][/DOUBLEPOST]
OK e... znajme deka ne provervat po red, i po se izgleda tvojte dokumenti gi nemat ni gibnato
so tatko bg i sestra bg:)[DOUBLEPOST=1462977957][/DOUBLEPOST]
so tatko bg i sestra bg:)
april 2015 bev na intervju
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
30
Поени од реакции
58
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
mene mi bese taka izdadeno od sudot vo gostivar pa na intervjuto koga bev prvo mi pobara novo kade pisuva za bugarsko drzavjanstvo
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Јас сум на 1ви Април, и уште нема ништо. Спремам документи, ама овие од суд ме је*ат малце. Од кај вадиш лекарско?
уште не сум размислила за тоа, ама луѓе кажуваат онде кај железничка во скопје било најефтино и брзо
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
mene mi bese taka izdadeno od sudot vo gostivar pa na intervjuto koga bev prvo mi pobara novo kade pisuva za bugarsko drzavjanstvo
Дефинитивно ќе гледам да го променам тоа. Исто така пишува само од Татко тој и тој, а мајка не е наведена. И Наместо Уверение од кривична евиденција, пишува само судот го издава следното УВЕРЕНИЕ, на тој и тој. Хаос земја сме. Хаос[DOUBLEPOST=1462983048][/DOUBLEPOST]
уште не сум размислила за тоа, ама луѓе кажуваат онде кај железничка во скопје било најефтино и брзо
Незнам дали те имам прашано, но со какви документи го тераш процесот? Само со потврда си и ти како мене или имаш некој документ за потекло?
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2015
Мислења
17
Поени од реакции
14
Dali nekoj znae dali ima sansi da se dobie drzavjanstvo preku prv bratucet na majka mi...? vredi li da se proba ili dzabe gubenje vreme i pari :/ ...pozz fala vi odnapred za sekoj odgovor ...
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
55
со таков документ чекаш уште од 2013-та, што толку долго??
I jas se prasuvav i cudev celo vreme, a redovno si podnesov dokument, bez nikakvo odstapuvanje od termini, od moja strana. Mislev deka me zafrlile vo nekoja zaboravena fioka. Se iznacekav posteno
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Поддадов документи и бев на интервју во Битола и се испадна како што треба.
Дали некој има искуство, да има земено државјанството преку амбасада во Македонија?
Утре треба да одам во Битола да го земам државјанството, но еден другар ми вика подобро да го земиш во Софија и таму да најдиш адреса и директно да се сликаш за пасош, бидејќи без адреса било комплицирано и може да настане до некакви проблеми?!
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Дефинитивно ќе гледам да го променам тоа. Исто така пишува само од Татко тој и тој, а мајка не е наведена. И Наместо Уверение од кривична евиденција, пишува само судот го издава следното УВЕРЕНИЕ, на тој и тој. Хаос земја сме. Хаос[DOUBLEPOST=1462983048][/DOUBLEPOST]

Незнам дали те имам прашано, но со какви документи го тераш процесот? Само со потврда си и ти како мене или имаш некој документ за потекло?
не ништо друго, исто како тебе
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Изгледа ќе се дружиме наредниве 2-ипол години :) Од кое друштво ти е потврдата ако не е тајна?
од Струмица и се надевам дружбата нема да биде подолга од 2 години :)
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
55
Ima li nekoj informacija kolku odprilika se ceka potpis od Вицепрезидента
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Jas se nadevam deka barem ke ni zavrshi druzbata voopshto, if u know what i mean xD
тоа е, само ќе се надеваме. ..мислам дека на планетава нема народ што повеќе се надева од македонецот, за жал. Речиси сите други само палат колата и си го реализираат планот. :)
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
Дефинитивно ќе гледам да го променам тоа. Исто така пишува само од Татко тој и тој, а мајка не е наведена. И Наместо Уверение од кривична евиденција, пишува само судот го издава следното УВЕРЕНИЕ, на тој и тој. Хаос земја сме. Хаос[DOUBLEPOST=1462983048][/DOUBLEPOST]

Незнам дали те имам прашано, но со какви документи го тераш процесот? Само со потврда си и ти како мене или имаш некој документ за потекло?
Haos si e sekako se vo nasava drzavicka, ama da znaes deka koga ke im kazeme deka ni treba za bugarsko drzavjanstvo namerno ni pravat takvi raboti za da ne zakocat, taka da vaka ako ne si se konsultirame ili nekoj ako ne te pouci ke si bides odbien poradi "Greska" vo nekoj od dokumentite :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom