Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
Денес го подигнав указот од амбасада од Скопје. Видете сите шо сте преку амбасада со потпишани укази можда и вашиот е стасан.
Kolku plati i sto ti rekoa za adresa i maticen broj i dali ke moze da se slikas vo ambasada?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Kolku plati i sto ti rekoa za adresa i maticen broj i dali ke moze da se slikas vo ambasada?
25€ во Уни банка и 5€ на шалтер. Прв чекор в министерство да се пријавит адреса па после матичен и сликање. Не ми спомнаја ништо за сликање таму ама мислам дека неможит првпат во амбасадата.
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Подршка за сите од 2013 година, не се предавајте. Еве поминаа 3 години од интервјуто, речиси 2 години на дополнителна, месец и пол на финална, па белким ќе биде. А такви знам дека има многу. Поздрав and never, never give up !!!![/koj broj si
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство

za 3250 brojce za preku ambasada dostaveno prepiski
Ova e od 2015 ili druga godina
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
26
Поени од реакции
4
Последно уредено:
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Прееска, проверувајќи ги броевите од амбасади, налетав на еден интересен случај - Горе во известувањето пишуваше нешто што во превод би дошло - Кандидатот блаблабла е одбиен поради тоа што на интервјуто се изјаснил како Романец по националност. Се уште се чудам зошто некој би се мачел, би губел пари и време, за на интервјуто да си пресуди сам на себе.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Прееска, проверувајќи ги броевите од амбасади, налетав на еден интересен случај - Горе во известувањето пишуваше нешто што во превод би дошло - Кандидатот блаблабла е одбиен поради тоа што на интервјуто се изјаснил како Романец по националност. Се уште се чудам зошто некој би се мачел, би губел пари и време, за на интервјуто да си пресуди сам на себе.
Па ако сте приметиле какви луѓе чекале пред ДАБЧ или пред Министерство за правда, не би требало да се чудите зошто некој таков лапсус би направил.....
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
За колку време може да се помине процедура указ-државјанство??
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Прееска, проверувајќи ги броевите од амбасади, налетав на еден интересен случај - Горе во известувањето пишуваше нешто што во превод би дошло - Кандидатот блаблабла е одбиен поради тоа што на интервјуто се изјаснил како Романец по националност. Се уште се чудам зошто некој би се мачел, би губел пари и време, за на интервјуто да си пресуди сам на себе.
bidejki nekogas prasanjata se zbunuvacki, bidejki mozebi ne ni znael kako da odgovori na prasanjeto sto si po nacionalnost..
 
Член од
19 април 2015
Мислења
29
Поени од реакции
19
Zdravo forumdzii.kazete mi kolku cini odprilika odenje do sofija i nazad za proverka na prepiska na salter.kolku zemaat posrednicitre..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom