Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Подршка за сите од 2013 година, не се предавајте. Еве поминаа 3 години од интервјуто, речиси 2 години на дополнителна, месец и пол на финална, па белким ќе биде. А такви знам дека има многу. Поздрав and never, never give up !!!!
Koj broj si
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
55
Zdravo. Sakam da prijavam i spodelam so vas promena na status ( Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ ). Voedno sakam da prasam kolku se ceka za potpis? Pozdrav,,, vi go posakuvam ovoj status na site.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Zdravo. Sakam da prijavam i spodelam so vas promena na status ( Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ ). Voedno sakam da prasam kolku se ceka za potpis? Pozdrav,,, vi go posakuvam ovoj status na site.
So sreka a koj broj si[DOUBLEPOST=1462967542][/DOUBLEPOST]
Zdravo. Sakam da prijavam i spodelam so vas promena na status ( Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ ). Voedno sakam da prasam kolku se ceka za potpis? Pozdrav,,, vi go posakuvam ovoj status na site.
So sreka a koj broj si
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
Не знам дали може да биде проблем, ама јас да сум на твое место, ќе им ја вратам потврдата со инсистирање да ми издадат нова корегирана.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Не знам дали може да биде проблем, ама јас да сум на твое место, ќе им ја вратам потврдата со инсистирање да ми издадат нова корегирана.
Најверојатно тоа и ќе го направам. А уште нешто, дали треба од казнена, или од кривична евиденција потврдата?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
ти излезе ли произходот веќе?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
Ke ima problem da. Na site documents treba da pisuva za bugarsko drzavjanstvo[DOUBLEPOST=1462971402][/DOUBLEPOST]
Дечки, вадев потврда за неосудуваност - Кривична евиденција, и иако на барањето имав напишано ЗА ДОБИВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО - референтите ми го издадоа како - Заради ДВОЈНО ДРЖАВЈАНСТВО

Дали ова може да претставува проблем? Извадено е од судот во Свети Николе. Дали некој од вас имал ваков случај?
Ke ima problem da. Na site documents treba da pisuva za bugarsko drzavjanstvo
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
ти излезе ли произходот веќе?
Се крчка уште, кај и да е ќе биде.

Ke ima problem da. Na site documents treba da pisuva za bugarsko drzavjanstvo[DOUBLEPOST=1462971402][/DOUBLEPOST]
Ke ima problem da. Na site documents treba da pisuva za bugarsko drzavjanstvo
Ќе пробам да го заменам тоа. Инаку, по се се чини дека судов во Св. Николе, не издава засебни потврди како тука во скопје. Таму нема посебно кривична, посебно прекршочна евиденција. Се е едно исто, и на листов пишува само Уверение, дека тој и тој блабла... У државава кој како сака така си пишува, wild west администрација иаме
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Се крчка уште, кај и да е ќе биде.



Ќе пробам да го заменам тоа. Инаку, по се се чини дека судов во Св. Николе, не издава засебни потврди како тука во скопје. Таму нема посебно кривична, посебно прекршочна евиденција. Се е едно исто, и на листов пишува само Уверение, дека тој и тој блабла... У државава кој како сака така си пишува, wild west администрација иаме
те прашувам пошто јас имам поднесено на 7 април па се ориентирав
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
те прашувам пошто јас имам поднесено на 7 април па се ориентирав
Јас сум на 1ви Април, и уште нема ништо. Спремам документи, ама овие од суд ме је*ат малце. Од кај вадиш лекарско?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom