Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
Во разговор со надлежните од Министерството за здравство на Република Бугарија, ми е укажано дека може да се влегува со негативен ПЦР тест, бавните, не постар од 72 часа. Но ќе морам да ги најавувам на почетокот, преку мејл од амбасадата.
sofia@mfa.gov.mk
aleksandar.panev@mfa.gov.mk
Ова е од конзулот на Македонија во Бугарија, селектирајте официјални информации спрема муабети рекла казала и од нашите мак квазимедиуми.
toa se ubavo stoi, i prethodno se znaes gore dolu, ama problemov e sto granicnine majmuni ne se izvesteni i tie moze da ni pravat problem
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
329
Поени од реакции
356
Ako se smeni vlasta u BG (a daj Boze da se smeni) racunajte deka pasosi pobrzo ke davaat. Da se nadevame deka ke se smeni vlasta, zasto ovie se definitivno shizofrenicari.:unsure:
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
107
Поени од реакции
164
Vcera bev na intervju bo Bitola i bev isprasana site prasanja sto mi gi dadoa. pred da vlezam na intervju imase mnogu luge sto dojdoa da si gi podignat UKAZITE, prasav okolu 10 luge site mi kazaa dekacekale okolu godina vreme za potpis a imase samo eden decko kaza deka dobil potpis za 6 meseci. Taka da so bugarive nikogas nisto ne se znae.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
834
Поени од реакции
970
Ako se smeni vlasta u BG (a daj Boze da se smeni) racunajte deka pasosi pobrzo ke davaat. Da se nadevame deka ke se smeni vlasta, zasto ovie se definitivno shizofrenicari.:unsure:

И да се смени власта во Бугарија, исто ќе си продолжи бавно процедурата, тоа е суровата реалност.
И да сака некоја политичка опција во Бугарија да ја олабави постапката за Македонците, ќе си имаат проблеми од ЕУ.

Се ќе си остане исто без разлика кој е на власт во Бугарија. Иако не очекувам промена на власта во Бугарија.
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
138
Поени од реакции
233
@palekrstic pak mi treba tvoja pomossssssss , KADEEEEEEEE moooooooozam da prevedam Izvod na rodenite ??? (normalno na bugarski ) Blagodaraaaaaaaaaam odnapreddddd :D
 
Член од
26 март 2019
Мислења
61
Поени од реакции
75
Прв пат одбиена сега планирам да поднесам повторно. Пале е на одмор ми треба ваша помош.
Имам происход ама сега по друга линија ќе поднесам пак преку амбасада
Освен изводи и потврда и фотокопии мислам од пасош што ќе носам кои други документи требаат?
Благодарам
 
Член од
18 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dobar den ima Li novosti moze Li nekako da se odi vo sofija za embg, za Li na karta... Zatvoreno Li e ako moze nekoj link da gi sledam novosti vo bg
Автоматски споено мислење:

Treti pat lravam rezervacija. Ima Li civek sto moze da sredi od bg?
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
Dobar den ima Li novosti moze Li nekako da se odi vo sofija za embg, za Li na karta... Zatvoreno Li e ako moze nekoj link da gi sledam novosti vo bg
Автоматски споено мислење:

Treti pat lravam rezervacija. Ima Li civek sto moze da sredi od bg?
99% ne, eve samo sto zboruvav so eden covek sto raboti vo ministerstvo vo BG, covekot mnogu znae, mi kaza deka NE, odenje nema, mnogu ce go promasime terminot, ce treba uste 3-4 meseci cekanje od ambasada da sredime
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom