Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јули 2019
Мислења
49
Поени од реакции
44
Intervju 29.01.2019, prepiska 8957/2019 aber nema da se smeni od zadolzitelna.
Kje zbesnam vise :(
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Dobro a neli moze da si go zemam ukazot od ambasada, a posle da si vrsam rab sam vo bg so posrednik... Bidejki moze da go zemam ukazot za den dva, a potoa brzo da se otvorat granicite (pretpostavka) a vaka ako prezakazam ili cekam se preku ambasada ke treba uste 3 meseci sigurno
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Dobro a neli moze da si go zemam ukazot od ambasada, a posle da si vrsam rab sam vo bg so posrednik... Bidejki moze da go zemam ukazot za den dva, a potoa brzo da se otvorat granicite (pretpostavka) a vaka ako prezakazam ili cekam se preku ambasada ke treba uste 3 meseci sigurno
Nemozi,tie gi prakaat dokumentite i treba da cekas dva meseci za adresa posle da odis vo opstina.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
122
Поени од реакции
140
На чичо перо тетката па нејзина внука од кај мајка страна ја слушнала комшикаи шо има роднини у свирипичино. Ако не сте биле до граница не кажувајте вака е така е. Кога ке идете или ке поминете или ке ве вратат. Тогаш пишувајте како е, а не сега овој вака овој онака секој случај е посебен.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
68
Поени од реакции
26
Во разговор со надлежните од Министерството за здравство на Република Бугарија, ми е укажано дека може да се влегува со негативен ПЦР тест, бавните, не постар од 72 часа. Но ќе морам да ги најавувам на почетокот, преку мејл од амбасадата.
sofia@mfa.gov.mk
aleksandar.panev@mfa.gov.mk
Ова е од конзулот на Македонија во Бугарија, селектирајте официјални информации спрема муабети рекла казала и од нашите мак квазимедиуми.
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Некој да не планира да оди и се врати на 24.07 да делиме превоз?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Отрицателен PCR тест от последните 72 часа ште се изисква за влизаштите от Швеција, Португалија и всички трети страни, с изклјучение на изброените по-горе. Ако нјамат так'в, ште б'дат поставјани под 14-дневна карантина. Допускат се изклјученија за п'тувашти по хуманитарни причини, св'рзани с тјах или техните с'прузи или роднини по права линија (без ограниченија) и по с'ребрена - до втора степен вкл. и др.
Epa mame mu e*am nesme nepismene da se zaebavate kako sakate so nas be!?!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom