Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
moj btatcrt
Членот денес што помина му го кажале граничарите, некни на дечко ми граничарите по телефон и вчера од амбасада конзулот. Некаде подолу во заповедта го има тоа за нотата.
moj btatcet sto raboti na granizata sabalje mi kaza deka ni so test ni so nisto nema da te pustat so mk pasos da flezes vo bugarija
 
Член од
17 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дали некој правел обнова на бугарски пасош во скопје во амбасада ? да сподели како оди процедурата дали воопшто е можно и колку кошта дали се исплати или подобро да се оди во софија. Фала многу .
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ke ima maltretiranje uste 3 4 meseca preku amabasada u pm veke.... Ne e mozno site sopki gi fativ ovie godini....
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
33
Поени од реакции
31
ne znam sto ni ostanuva, da odime vo ambasada ? od kogo da barame sigurna garancija deka ce ne pustat ? ne sum pameten, rizik mi e da davam 4.000 denara za test i na granica da me vratat, ce treba da se stepam ! zivci izgubivme !
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
72
Поени од реакции
106
Moe mislenje ako imate samo mk pasos a nemate prodolzitelno i postojano pribivavane vo Bg da ne si frlate za gabe 4000 den za test iscekajte barem do 31 juli pak ke pushtat nova zapoved
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
138
Поени од реакции
233
Nekoj znae li na forumot kolku se ceka za slikanje vo Konzulat ... ( prethodno podignat ukaz , Adresa i maticen broj vo SOFIA )
i dali ima nekoj broj od konzulatot vo Bitola ???
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Nekoj znae li na forumot kolku se ceka za slikanje vo Konzulat ... ( prethodno podignat ukaz , Adresa i maticen broj vo SOFIA )
i dali ima nekoj broj od konzulatot vo Bitola ???
Imas internet pobaraj go sam brojot, koga bese normalna situacijata sretnav eden sto cekase da se slika i da si go prodolzi pasosot i mi rece deka posle slikajneto za 2 meseci ke mu stignel noviot,dali e taka ne znam,javi se i prasaj gi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom