Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2016
Мислења
98
Поени од реакции
50
Sto e sledno posle finalna proverka i kolku vreme traat od prilika slednite cekori?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Cestitki neka e za arno i ubo dasi gi koristat tatkoti i bratti i site drugi so dobija denovive :) so so dokumenti vie imavte aplicirano?
Najprvin so dok od prv bratuced, a posle koga ne stavija na dopolnitrlna, so potvrda od Lazar
Автоматски споено мислење:

Ајде штом стигнале до 12 Декември со положително @Dobre990 и јас би требало да сме во следниот указ бидејки сме во исти ден на положително.
Jas bev od 5 ti dek, zaedno so tatkomi i brat mi, isto i prethodniot status kaj nis se promeni edna nedel porano
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
75
Jas na polozitelno od 31 januar 2019 koga da ocekuvam ukaz
isto i jas, sega ke pocnat praznici, ako imame sreka ke ima po,itiven epilog do kraj na dekemvri, ako ne ...... togas ke ja dumame, zaso nema nikakvi pravila i propisi deka ke se zeme pasos, ako se raspolozeni i ke dadat ako ne.... kako ke fati sestarot!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
konecno. od 2014ta se cekat promenive da bidet ozvaniceni so zakon.
Во кратки црти, ќе го озаконат происходот. Точно се дефинира врз која основа се издава, максимално чекање на происход ќе биде 1 месец т.е нема веќе разлекување. Ќе постои можност за жалба, и во суштина кога се поднесува за државјанство нема повеќе пинг понг дај ми на ти плус документи туку самите институции меѓу себе ќе го прават тоа. Во случај на происход, нема да може некој да бара + документи бидејќи тој ќе се смета за веродостоен документ. Исто така и потписот на вицепрезидент нема да може да трае со години туку 2 месеци отприлика.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.968
Поени од реакции
4.980
Следни на список за потоис
12.2018 Soprano
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 kartof
12.12.2018 vrapce1808
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 redbox87
18.12.2018 Eli78
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
18.12.2018 alvaro. morata
21.12.2018 Marjon
 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
44
Nikoj li neznae sto se sleduva odkoga ke zakazes termin za da podignes ukaz!??!?!
I kolku ima cekanje...vaka po forumov mn ima upateni ama samo da se odgovara na poedinci.
Falamnoguprijatno
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Во кратки црти, ќе го озаконат происходот. Точно се дефинира врз која основа се издава, максимално чекање на происход ќе биде 1 месец т.е нема веќе разлекување. Ќе постои можност за жалба, и во суштина кога се поднесува за државјанство нема повеќе пинг понг дај ми на ти плус документи туку самите институции меѓу себе ќе го прават тоа. Во случај на происход, нема да може некој да бара + документи бидејќи тој ќе се смета за веродостоен документ. Исто така и потписот на вицепрезидент нема да може да трае со години туку 2 месеци отприлика.
Samo dali tie izmeni ke vazat za novite kandidati ili za site.. Oti neli malku nema logika ti cekas pasos so proishod koj sprema stariot zakon bil ok a Sega so noviot ne vazi...
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Od 21-25.12.2018 sum za potpis,se nadevam vo slednite ukazi sum i jas.So potvrda i preku vujko sum,nekoj kazuvaat i prezimeto ime vlijanie ako ti zavrsuva na "ov" a kolku e toa taka kje vidime,zdravje narednava nedela ke ve infomiram se nadevam so pozitiva
 
Член од
5 март 2018
Мислења
155
Поени од реакции
275
Od 21-25.12.2018 sum za potpis,se nadevam vo slednite ukazi sum i jas.So potvrda i preku vujko sum,nekoj kazuvaat i prezimeto ime vlijanie ako ti zavrsuva na "ov" a kolku e toa taka kje vidime,zdravje narednava nedela ke ve infomiram se nadevam so pozitiva
Ako ti dadat na tebe togaj ke ima nadez i za mene.
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
80
Поени од реакции
151
Od sredina na avgust sum na finalna ,vekje 3 meseci .Kolku se ceka po novo do razgleduvanje od sovet po grazdanstvo ?
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
24
Поени од реакции
33
Sto e sledno posle finalna proverka i kolku vreme traat od prilika slednite cekori?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom