Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:ЧЕСТИТКИ на сите што земаа, дај боже па и кај нас поскоро!!!!!


Ај пак да го затворат форумот за да има уште многу потписииии хахаххаха......... :LOL::LOL:
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
10
Здраво на сите. Ми се смени статусот. Не пишува нешто подетално. Како што разбрав од напишаното имам удостоверение и е испратено во Битола. Што е следна постапка? Кога да одам во Битола да го подигнам државјанството и уште колку трае додека да стасам до пасошот. Фала на сите. И ви посакувам на сите да си добиете што побрзо.
 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
@Нuкола kaj tebe ima li nesto? Ajde pofali se ;)
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите. Ми се смени статусот. Не пишува нешто подетално. Како што разбрав од напишаното имам удостоверение и е испратено во Битола. Што е следна постапка? Кога да одам во Битола да го подигнам државјанството и уште колку трае додека да стасам до пасошот. Фала на сите. И ви посакувам на сите да си добиете што побрзо.
Koga ti se smeni, od koja bese na polozitelno,odnosno od koga cekase potpis, i koga bese na i tervju?
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
10

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Vo Bitola ke se javis i ke prashas dali ti e stignato drzavjanstvoto, i ako ti kazat deka ti e stignato, bez da zakazes odis i nosish dve sliki pasoshki format, upkakas vo uni banka 50 leva i go zimas. Ke te prashaat za adresa, kazuvas lege 6,i ke cekas uste 3 meseci, preku ambasada e pobavno za zal.
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
10
А што од како ќе го подигнам указот и оставам слики? Можам по итна постапка да подддам за пасош?
Автоматски споено мислење:

Vo Bitola ke se javis i ke prashas dali ti e stignato drzavjanstvoto, i ako ti kazat deka ti e stignato, bez da zakazes odis i nosish dve sliki pasoshki format, upkakas vo uni banka 50 leva i go zimas. Ke te prashaat za adresa, kazuvas lege 6,i ke cekas uste 3 meseci, preku ambasada e pobavno za zal.
Три месеци чекам за матичен број или за термин за сликање и поддавање за пасош?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ајде штом стигнале до 12 Декември со положително @Dobre990 и јас би требало да сме во следниот указ бидејки сме во исти ден на положително.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
А што од како ќе го подигнам указот и оставам слики? Можам по итна постапка да подддам за пасош?
Автоматски споено мислење:


Три месеци чекам за матичен број или за термин за сликање и поддавање за пасош?
Da!
Za zal preku ambasada e taka, vo opshtina e cekanjeto, sakas sam podnesi sakas preku ambasada tolku se ceka koga drzavjanstvoto go podigas preku ambasada. Vo opshtina cekaat da stigne pismo od ambasada deka si go podignal drzavjanstvoto. Otkako ke go zemes EGN i adresata, e togas mozes i za eden den vo MVR da se slikas, po ekspresna postapka. Inaku za tie preku ambasada ima moznost da odat direkno vo Sofija , no toa e mnogu kratko nekolku saati, od koga ke im pisuva deka im e potpisan ukaz i deka moze da se zakaze termin, se dodeka da im se smeni deka im e prateno vo ambasada. E togas veke nemoze, i zatoa treba da pratat pocesto dali ima promeni vo nivniot status.
Автоматски споено мислење:

Овие се членови што беа на положително од Декември 2018,ако има уште некој од Декември да се допише.

12.2018 Soprano99
03.12.2018 Dobre990 Указ 154
03.12.2018 Simona 997 Указ 151
04.12.2018 Ivica MMM Указ 152
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 burdus76 Указ 154
12.12.2018 Drexel Указ 154
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
22.12.2018 Лаки Лук-УКАЗ
 
Последно уредено:

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Ајде штом стигнале до 12 Декември со положително @Dobre990 и јас би требало да сме во следниот указ бидејки сме во исти ден на положително.
Здраво, спрема досегашното следење на форумов со Вас сме биле исти ден на интервју 31.03.2016 и положително 18.12.2018, вчера кај мене отказ, кај Вас да биде потпишан указ, како што веке пишавме поднесовме фамилијарно братми, јас и мајками, на 15 ти. минатиот месец отказ на братми по конзулски пат и тој пишуваше на форумов, документи пасош од вујко брат на мајками, на дополнителна со ,,,, однесена потврда од Колев, ако ја однесе посредникот Јоне, мајками е ставена на проверка од вицето од 11.01.2019 , кај неа нема промена
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво, спрема досегашното следење на форумов со Вас сме биле исти ден на интервју 31.03.2016 и положително 18.12.2018, вчера кај мене отказ, кај Вас да биде потпишан указ, како што веке пишавме поднесовме фамилијарно братми, јас и мајками, на 15 ти. минатиот месец отказ на братми по конзулски пат и тој пишуваше на форумов, документи пасош од вујко брат на мајками, на дополнителна со ,,,, однесена потврда од Колев, ако ја однесе посредникот Јоне, мајками е ставена на проверка од вицето од 11.01.2019 , кај неа нема промена
Posrednikot vi gi nema odneseno potvrdite,greot da gi fati takvite gubrina.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво, спрема досегашното следење на форумов со Вас сме биле исти ден на интервју 31.03.2016 и положително 18.12.2018, вчера кај мене отказ, кај Вас да биде потпишан указ, како што веке пишавме поднесовме фамилијарно братми, јас и мајками, на 15 ти. минатиот месец отказ на братми по конзулски пат и тој пишуваше на форумов, документи пасош од вујко брат на мајками, на дополнителна со ,,,, однесена потврда од Колев, ако ја однесе посредникот Јоне, мајками е ставена на проверка од вицето од 11.01.2019 , кај неа нема промена
Zalam....da imase zemeno majka ti ke probase nekako so molba so kopija od pasos od majka ti da te vratat vo procedura i da ti odobrat. Sega ke cekas pak min 2 godini.... Mozebi ke ubrzaat ne se znae, moze ke imas sreka....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom