Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Vo sledniot ukaz treba da bidat

12.2018 Soprano99
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 kartof
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
18.12.2018 redbox87
И јас би требало да сум во наредната тура.
Автоматски споено мислење:

Ми илзезе указот. Поднесено 2015, интервју Фебруари 2016.Сите да си дочекате.Поздрав
Честитки! Да споделиш со какви документи беше?
 
Член од
21 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
16
И јас би требало да сум во наредната тура.
Автоматски споено мислење:


Честитки! Да споделиш со какви документи беше?
Докумет од дедо и потоа дадов од брат ( без докумет од клубот на бугари )
 
Член од
11 мај 2017
Мислења
28
Поени од реакции
38
Da!
Za zal preku ambasada e taka, vo opshtina e cekanjeto, sakas sam podnesi sakas preku ambasada tolku se ceka koga drzavjanstvoto go podigas preku ambasada. Vo opshtina cekaat da stigne pismo od ambasada deka si go podignal drzavjanstvoto. Otkako ke go zemes EGN i adresata, e togas mozes i za eden den vo MVR da se slikas, po ekspresna postapka. Inaku za tie preku ambasada ima moznost da odat direkno vo Sofija , no toa e mnogu kratko nekolku saati, od koga ke im pisuva deka im e potpisan ukaz i deka moze da se zakaze termin, se dodeka da im se smeni deka im e prateno vo ambasada. E togas veke nemoze, i zatoa treba da pratat pocesto dali ima promeni vo nivniot status.
Автоматски споено мислење:

Овие се членови што беа на положително од Декември 2018,ако има уште некој од Декември да се допише.

12.2018 Soprano99
03.12.2018 Dobre990 Указ 154
03.12.2018 Simona 997 Указ 151
04.12.2018 Ivica MMM Указ 152
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 burdus76 Указ 154
12.12.2018 Drexel Указ 154
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
22.12.2018 Лаки Лук-УКАЗ
i jas sum 99**/2015, polozitelno od 12.12.2018 cekam potpis
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Dober den na sfitedali znaete,ima foleno knigine ot 2016 ima dadeno interviu 30 novembre 2017,mi pobarei knigi drugi na aprile 2019,i na toi status cakaf tri meseci,i 2 meseci na kshillon,i sega go imam 3 meseci na pozitiv,a imame nekoi shanc da ilezet sega?
 

Attachments

Член од
15 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
44
Decki moze li edna informacija, otkoga ke zakazes termin da go podignes ukazot, kolku vreme se ceka i sto sledi potoa?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Добив потпис, во указ 154 сум. Конечно Пале... конечно! :cuc:
Supeer,bravooo,ete i ti si doceka!!!!
So zdravje da si go koristis i so sreka da te sluzi:bravobe:(y):X3:
Автоматски споено мислење:

12.2018 Soprano
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 kartof
12.12.2018 vrapce1808
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 redbox87
18.12.2018 Eli78
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.360
Поени од реакции
13.661
So srekjada si go koristis pasoso, ke sakas da kazes so sto dok bese? Blagodaram
Првиот пат (2011) однесов куп документи од дедо/прадедо што живеел во БГ, и баш ко требаше да се реши случајот.. фати таа кризата со "дополнителни документи и проверки" бла бла...
Вториов пат само потврда од Струмица, ништо друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom