Бугарско воено воздухопловство 2

  • Креатор на темата Du
  • Време на започнување
Член од
17 август 2009
Мислења
1.235
Поени од реакции
749
Абе полека со опремиве да не се спремате Константинопол да го освајате
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: fmi

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.635
Поени од реакции
1.710
Првиот от вкупно 8 авиона СУ-25 замина за Беларус за капитален ремонт.
За 8-те авиона БГ ке плати около 40 милиона евра .
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.635
Поени од реакции
1.710
Малце слики от ПВО системите во Бугариja.

Удар во целта


S-300 на полигона во Шабла.
S-125


S-200 над Софиja


Автоматски споено мислење:

Интересен факт е веке,дека лица от Македониja реално веке са дел от ВМА во Софиja, коja реално е воено поделение ком министерството за одбрана на Бугариja.
Примерот е со хирургот Никола Колев
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
21.562
Поени од реакции
14.121
Малце слики от ПВО системите во Бугариja.

Удар во целта


S-300 на полигона во Шабла.
S-125


S-200 над Софиja


Автоматски споено мислење:

Интересен факт е веке,дека лица от Македониja реално веке са дел от ВМА во Софиja, коja реално е воено поделение ком министерството за одбрана на Бугариja.
Примерот е со хирургот Никола Колев
,,,zarem vo otan so Ruski voeni resursi,,,
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.857
Поени од реакции
9.850
Малце слики от ПВО системите во Бугариja.

Удар во целта


S-300 на полигона во Шабла.
S-125


S-200 над Софиja


Автоматски споено мислење:

Интересен факт е веке,дека лица от Македониja реално веке са дел от ВМА во Софиja, коja реално е воено поделение ком министерството за одбрана на Бугариja.
Примерот е со хирургот Никола Колев
кога ќе ви се потрошат ракетиве русите ќе ви продадат нови?
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
452
Поени од реакции
186
,,,zarem vo otan so Ruski voeni resursi,,,
Поефтини се :) .и сателит имат од советски технически ,ама не е проблем тоа сега и САД со Русија соработуваат во вселенски програми и сл проекти
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
21.562
Поени од реакции
14.121
Поефтини се :) .и сателит имат од советски технически ,ама не е проблем тоа сега и САД со Русија соработуваат во вселенски програми и сл проекти
,,,i ednite i drugite sorabituvaat medgjusebe ama koa se vo prashanje biznis zdelkite togash nema milost,,,
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.635
Поени од реакции
1.710
,,,zarem vo otan so Ruski voeni resursi,,,
Да, не сме прецедант. Овде са ти половината и повекето држави от източниот блок.
Автоматски споено мислење:

кога ќе ви се потрошат ракетиве русите ќе ви продадат нови?
Повероватно да се заменат со западни както тоа сега се прави со авионите.
 
На врв Bottom