Бугарско воено воздухопловство 2

  • Креатор на темата Du
  • Време на започнување
Член од
4 јуни 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Од 6 МаjАвтоматски споено мислење:

Во краjот на Април првиот бугарски пилот и инструктор на F-16 е завршил обуката си.
Автоматски споено мислење:

Бугариja оди се повеке и повеке ком нова нарачка на F-16 Block 70, резервни делови и мунициja

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom