Бугарско воено воздухопловство 2

  • Креатор на темата Du
  • Време на започнување

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
абе дали е ова за кажување и фалење:kesa:
 
S

smart ass

Гостин
СУ-25 ките се ОК..

Туку има ли нешто модернизирано конкретно за МИ-24??

Оти многу земји гледам се заинтересираа за македонскиот модел(така го нарекуваат)...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Татар: олабави или ќе бидеш баниран.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Edna6 bev na eden vakov nastan so edna bivsha devojka od dobrich .. ona se palese na vakvi avioni a ja na tufka kako i po obi4a..se napusiv ko stoka i otidovme ni ja ne znam kade bese toa .. samo ke vi kazam .... nemam zborovi :) toa bugarive imaat ebati voenata sila ej..
ili za naconalniot praznik koga e tuka niz centar na sofija frcat avioni migovi, topovi se vozat, tenkovi abe ludnica eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej .. silni se bugarive kolku saakame i da zborime ... nitu ke velicam nitu ke pcuvam..ama realno ke gledam i ke kazam bravo.Imaat voena mok.

Pa i da ne zabravime deka nekogas bugarija bila imperija duri do minhen.. objektivno kazuvam.Taka e .... sega toa sto ulozile vo voenite strukturi si e nivni uspeh i toa e toa ..

pozdrav .. i samo napred... ke bide ubavo da profrcat nekoj od ofie avioncinjava do atina .. onaka za kratko ;)
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Реално имаат голема воена моќ, и авиација,пешадија и артилерија, дури и морнарица се на се солидна балканска држава со средена воена моќ,таман како да не ти рипаат комшиите т.с да не ти се праат дрвени адвокати или кумови :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom