Бувљак - најдобар улов

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Некој да ми објасне шо е тоа
Тоа ти е див пазар, каде што за преевтини пари се продава second hand роба (најчесто украдена)[DOUBLEPOST=1466463306][/DOUBLEPOST]
Некој да ми објасне шо е тоа
Тоа ти е див пазар, каде што за преевтини пари се продава second hand роба (најчесто украдена)
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Ај некој ако сака да ми даде точна локација
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Ме има фатено ќеф за нинтендо одамна, ама денес кога прашував на пазаров на криво ме гледаа тие 2-3ца? Го знаат по некое име воопшто конзолчето?


И едно прашање до пофреквентните посетители на пазаров. Стигнав накај 8 ипол, јесте касно за тоа што се кажува од 6/6 ипол, ама пак 99.99 посто од работите реално беа бескорисни. Нож еден што ми фати око па и тој се погоди отапен упм. Што толку специјално се наоѓа сабајле, вреди ептен да се оди толку рано?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Ако си nolifer кој купува ѓубре од тезга и после исто тоа ѓубре го препродава по реклама5 и пазар3 за да се тови на нечии заработени пари онда вреди.
Во спротивно не вреди. Земи работи, одвој од плата и купи ко човек нешто.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
Бев кај тој со звучниците си го земав за 1000 денари(сефте) одлично си работи оштетен е малку козметечки не се приметува толку многу :)

Таму бев во 6 саат сабајле гужва имаше премногу за толку сабајле
Одете што е можно порано 5ипол-6 саат, системот сеуште си работи презадоволен сум
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
Имаше полиција на кривината и ми рекоа дека ради поплавите се носи отпадот таму. Е сега само незнам дали имаат пак намера да изиграат да го затворат пазарот ако го фрлат целиот отпад по пазарот. Иначе рекоа една недела ќе немало
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Повторно ли се преместени кај калето ?
НЕ....
не, пазарот си има своја локација (вечна) и решен е тој проблем
погоре е објаснето каде се наоѓа.
Утка е само што нема мост преку Вардар кај последна 15 во Н.Лисиче,бидејќи е од другата страна на два чекори од реката
карши новиот фазан-паун-мајмун парк.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
од колку до колку е неофицијано „работно време„.?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Може сега еден ОФИЦИЈАЛЕН одговор каде точно се наоѓа пазаров?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom