Бувљак - најдобар улов

Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Што сте купиле од бувљак и ви е најдобар улов?? Ајде да споделиме сите тука кој што има начекано и ако можете и слики ставете да видиме:vozbud:
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Добра е темава :)

Иначе јас долго време барав Joystick за Плејстјшн ( бидејќи на времето кога го купив ми дадоа само еден ) и неможев никако да најдам уште еден. Одев по продавници ама ни тоа не помагаше, фрлив толку пари, а ниту еден Joystick не се погоди како што треба.

Се додека еден ден не отидов со татко ми на тој бувљакот под кале што е. Кога го купив не ми се веруваше дека баш тој ќе се погоди, ама ете вредеше да се проба :)
А тоа се исплатеше.

Немам многу купувано по бувљаци, али во принцип ова е тоа што би го издвоил како најдобар "улов"
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Не беше некаков стар пазар шо ти ја знам?
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Бувљак би се окаректизирало она под калено што се собрале и стари работи што продаваат.А ако знаеш што е бувљак А реакцијата ти беше за слики од купувани работи од таму и јас ја делам истата. Зашто на некој би му покажувал слики од користени дилдоа што сум купувал. Мислам приватност нека се има малку. :icon_lol:
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Не беше некаков стар пазар шо ти ја знам?
Бувљак,циган пазар,под Кале..како сакаш крсти го еден е таков пазар у Скопјево:icon_lol:
--- надополнето: 16 април 2012 во 23:40 ---
Таму кај што може по грешка да си го најдеш точакот што ти стоел пред влез/врата :icon_mrgr:
да ти кажам,лани негде јуни јули ,отидов така вторнички да видам што има...цели точаци имаа ставено и ти вика на кључ вади што ти треба......
така да не мечуди ако сум зимал делови од нечиј украден точак :P
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Можеби е циган пазар и сл. но кога бев за точак купив оргинална пумпа за само 30 денари. :pos: и ред други работи и тоа оргинални зборувам за точак најмногу имам дадено 150 ден. :свиркам: па видете сега вие :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ми се расипа принтерот... и случајно налетав на него таму за само 50 денари. Ризик е да се купуваат такви работи, ама решив да ги прежалам парите. Работеше совршено. Само си ја ставив старата маска поради сликите кои ги имав на неа. Совршено :D
Еднаш имаше квалитетен персиски килим кој во продавница кошта многу. Циго го даваше за 3 илјади... Кога го прашаа зашто е мокар, вика: со жена ми го перевме па немавме време да го исушиме :pos:
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
абе може да се купи од таму "оргинал" NIKE патики ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom