Бувљак - најдобар улов

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
Можеш да ми кажеш што најчесто продаваат ?
неможеш ни да замислиш што се има таму...
телевизори, делови за пц, патики, хилти, штрафилици, клучеви и мн др работи
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Бев кај тој со звучниците си го земав за 1000 денари(сефте) одлично си работи оштетен е малку козметечки не се приметува толку многу :)

Таму бев во 6 саат сабајле гужва имаше премногу за толку сабајле
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бев кај тој со звучниците си го земав за 1000 денари(сефте) одлично си работи оштетен е малку козметечки не се приметува толку многу :)

Таму бев во 6 саат сабајле гужва имаше премногу за толку сабајле
Со здравје да си го користувате и само да го пуштиш на рок ен рол
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.245
Имам бајаги пазарено, претежно антиквитети и стари книги но најинтересно ми беше кога во исти ден начекав картинг за 100е (со моите еврејски ценкачи способности 70е) и ТОП (украсен) од 1 светска војна за 200е (со ценкање на 150е но немав кеш...)

Иструменти еден тон за по 50е (реално над 100е).
Може за книгите што ги имаш купено од пазарот поопширно да напишеш? Ме интересира каква литература е најчесто застапена, во каква состојба се книгите, како се продаваат (топтан или на праче), и во кој дел од пазарот да барам?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Може за книгите што ги имаш купено од пазарот поопширно да напишеш? Ме интересира каква литература е најчесто застапена, во каква состојба се книгите, како се продаваат (топтан или на праче), и во кој дел од пазарот да барам?
Обично историја, уметност, филозофија.
Има секава литература, во различна состојба. Има и на парче има и цели едиции.
Зависи како ќе се погоди (дали ќе им биде успешен ловот хехе)
Нема тезги таму, по двете страни на улицата одиш и гледаш кај секој оти се и сешто продава еден човек.

Некогаш може да има многу книги некогаш слабо... треба да одиш често.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
кој рано рани две среќи граби:icon_mrgr:
Пофали се де или ќути. :D
Може за книгите што ги имаш купено од пазарот поопширно да напишеш? Ме интересира каква литература е најчесто застапена, во каква состојба се книгите, како се продаваат (топтан или на праче), и во кој дел од пазарот да барам?
Иди шетај насекаде има нема некое конкретно место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom