Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.229
Поени од реакции
7.039
Бритни и сега не е психички стабилна, али не е опасна за средината околу неа. Плус ниту дужи на никој ниту пак има легални проблеми со било која банка. Факт е дека стариот нејзин ја оштетил за над 10 милиони долари, сега излегуваат деталите на површина.

Зборот ми беше за една Бритни ако постојат вакви механизми, шо би останало за некој задолжен грев шо игра гг3+ на по 50 евра сингл.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Ne im se isplati da te tuzat edino ako ne e vo prasanje nekoja ekstremna suma.

Znam prijatel mu pretija so izvrsiteli godina ipol i nakraj mu ponudija da plati skoro bez provizii t.e skoro isto kako prvicnata suma.
Која е таа екстремна сума имам од 4 места 100 евра 250 евра 700 евра и 400 евра
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Imam poveke brzi krediti, samo vo credissimo ne sum zadolzen pa planiram da zemam od tamu da gi zatvoram site krediti i samo kaj niv da plakam. Iskustvo nekoj so credissimo, skrieni trosoci itn
 
Член од
12 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
136
Zdravo
Mi se javija od Mcash deka kje mi dojdat na vrata za da mi naplatat
Dali ima nekoj vakvo iskustvo?
Не е од лично искуство но.. Блефират се закануват дека ќе дојдат дома, на работо место и слично. Ако дојдат слободно повикај полиција.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.760
Zdravo
Mi se javija od Mcash deka kje mi dojdat na vrata za da mi naplatat
Dali ima nekoj vakvo iskustvo?
Единствен кој може да ти се јави за присилна наплата е извршител откако доверителот ќе те даде на суд и од таму се добие правосилна пресуда. Било кој друг да ти се јави слободно можеш да го одебиш.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.910
Zdravo
Mi se javija od Mcash deka kje mi dojdat na vrata za da mi naplatat
Dali ima nekoj vakvo iskustvo?
На другарка и дојдоа на врата. Мајка и во двор... каде е Трајанка?
Не знам, еден месец не ја имам видено не живее тука повеќе.
АМА знаете вака така... НЕ не знам, пријатно сега.

Таа горе си беше всоба си уплаќаше на бет365 во истиот момент дури се дешаваше овај два реда муабет.

Гледај зависноста излечија некако, ако можеш, инаку овие од М кеш и сите слични може да ги вртите до недоглед, али долгот си е долг еднаш ќе мора да се врати (најчесто после еден куп бркање нудат да се плати без камата, но не во сите случаи).
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.760
Немам искуство со овие легални лихвари а не планирам ни да имам затоа се извинувам ако моево прашање звучи глупаво ама нели е поедноставно доверителот - во овој случај фирмата за брзи кредити да ги даде на извршител отколку да им доаѓаат пред врата?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.910
Немам искуство со овие легални лихвари а не планирам ни да имам затоа се извинувам ако моево прашање звучи глупаво ама нели е поедноставно доверителот - во овој случај фирмата за брзи кредити да ги даде на извршител отколку да им доаѓаат пред врата?
Не знам и јас што прават битно на другарката неколку месеци и претеа со тужби (никому ништо), се јавуваа кај неа на работа *(никому ништо), на порта и отидоа (ништо пак) и на крај повторно ги вртеше со месеци и не си наплатија, веќе не ја ни прашував пошто глупо беше.

Инаку, има денгубари, ќе влези некаде на работа... ќе изнакрени кредити по тие за брзи кредити и после ќе напушти работа. Од кај ти извршител ќе наплати кога нема ни плата на трансакциска, ни имот на негово име? Треба некогаш да се чека да легнат кај него на трансакциска пари за да евентуално некој наплати.
Мислам дека токму поради такви глупости и ваљда можда има уште некоја дупка која ја знаат и користат многу од тие што коцкаат се заглавуваат со вакви брзи кредити. Некогаш ако треба да врати се надева дека ќе го врати само основниот долг, а претходно ќе ги „сврти“ парите.

Зачарани круг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom