Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

Член од
7 ноември 2023
Мислења
11
Поени од реакции
1
Добар ден на сите членови на Кајгана, јас сум нова тука маката ме натера да Ви се приклучам на сите кои сте тука. Ако коментаров не ми е за тука бришете го ама незнам како на друг начин да барам помош!
Со години се боревме да излекувам детенце кое после раѓање имаше проблем со левиот бубрег. Бидејќи нашето здраство го знаете за една година "лечење" ќерка ми се здоби со 2 опасни по живот бактерии, застој на левиот бубрег и не функционалност па секој ден со катетер ја прочистуваа, хорор неможам ни да ви објаснам. Земав кредит од 10.000 евра и ја однесав во Турција, после 3 месеци тамо се вративме со значително подобра состојба, но повторно нашиот распаднат здравствен систем ме натера да земам брзи кредити за да го лечам детето во Систина и Ремедика. Но тие болници се машина за пари и не ги интересира здравје, повторно се позајмив пари и конечно во Швајцарија ја оперираа и сега сме добро. Но долговите ми се на врат. Имам 15.000 евра долг кон банка и брзи кредити, пријателите кои ми позајмиа за операција се разбирливи за цела ситуација па не не брзаат, но другите се спремни на готовс со извршители. Секој што мисли дека може и сака да ни помогне ве молам контактирајте ме во порака, или ако имате некој совет од каде да позајмам пари да ги тргнеме од врат кредитите па месечно да враќам колку можам кажете. Сакав да отворам профил на gofundme ама наша Макдеонија не е поддржана за донации. Однапред благодарам на сите.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Добар ден на сите членови на Кајгана, јас сум нова тука маката ме натера да Ви се приклучам на сите кои сте тука. Ако коментаров не ми е за тука бришете го ама незнам како на друг начин да барам помош!
Со години се боревме да излекувам детенце кое после раѓање имаше проблем со левиот бубрег. Бидејќи нашето здраство го знаете за една година "лечење" ќерка ми се здоби со 2 опасни по живот бактерии, застој на левиот бубрег и не функционалност па секој ден со катетер ја прочистуваа, хорор неможам ни да ви објаснам. Земав кредит од 10.000 евра и ја однесав во Турција, после 3 месеци тамо се вративме со значително подобра состојба, но повторно нашиот распаднат здравствен систем ме натера да земам брзи кредити за да го лечам детето во Систина и Ремедика. Но тие болници се машина за пари и не ги интересира здравје, повторно се позајмив пари и конечно во Швајцарија ја оперираа и сега сме добро. Но долговите ми се на врат. Имам 15.000 евра долг кон банка и брзи кредити, пријателите кои ми позајмиа за операција се разбирливи за цела ситуација па не не брзаат, но другите се спремни на готовс со извршители. Секој што мисли дека може и сака да ни помогне ве молам контактирајте ме во порака, или ако имате некој совет од каде да позајмам пари да ги тргнеме од врат кредитите па месечно да враќам колку можам кажете. Сакав да отворам профил на gofundme ама наша Макдеонија не е поддржана за донации. Однапред благодарам на сите.
Зарем фондот ништо не ти рефундира од трошоците што ги направивте во Турција??
Мило ми е што малата ви е добра:)
 
Член од
7 ноември 2023
Мислења
11
Поени од реакции
1
Зарем фондот ништо не ти рефундира од трошоците што ги направивте во Турција??
Мило ми е што малата ви е добра:)
Ништо не ми рефундираа, дури и како куче ме избркаа, " што си барала у Турција и Швајцарија да ја носиш си можела тука во државна".
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Ништо не ми рефундираа, дури и како куче ме избркаа, " што си барала у Турција и Швајцарија да ја носиш си можела тука во државна".
А зошто не ја опериравте тука? Извини вака што се распрашувам.
 
Член од
7 ноември 2023
Мислења
11
Поени од реакции
1
А зошто не ја опериравте тука? Извини вака што се распрашувам.
Никаков проблем, бидејќи нема доктори. Во детско одделени во државна беше само една докторка која неможеше да ја најдеш, Ремедика и Систина како што кажав машина за перење пари. И немав друг избор сама стапував во контакт со доктори од Турција и Швајцарија, се самата и искрено КРАЈНО сум РАЗОЧАРАНА од оваа наша Македонија. Господ да им е на помош на оние кои немаат!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Не се разбирам премногу, меѓутоа можностите се лимитирани штом немате со сопругот ништо на ваше име, па да продадете...
Не знам дали вашите родители или можеби роднини се подготвени да помогнат, и дали имате аплицирано во банка за нов кредит со кој ќе се рефинансираат постарите, па на подолг период за да ви излезе и ратата помала
 
Член од
7 ноември 2023
Мислења
11
Поени од реакции
1
Не се разбирам премногу, меѓутоа можностите се лимитирани штом немате со сопругот ништо на ваше име, па да продадете...
Не знам дали вашите родители или можеби роднини се подготвени да помогнат, и дали имате аплицирано во банка за нов кредит со кој ќе се рефинансираат постарите, па на подолг период за да ви излезе и ратата помала
Па не сме некоја имотна фамилија, малце подолу од средна класа. Но веќе еве 3-4 дена трчаме по банки но некако тешко оди. Повеќе услови не исполнуваме отколку што исполнуваме, а и тешко дека може да се најде жирант а камоли кокредитобарател.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.648
Завчера, човек што земал брз кредит во вредност од 35.000 денари во септември, платил една рата 2.000 денари, зема пресметка за затворање на брзиот кредит во износ од 66.830 денари. Интересни измени во законот морам да признаам.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
^Ne znam od kaj zimal i kakvi uslovi mu ponudile, jas zemav 38 000 pred mesec i nesto, 3000 mi odbija za trosoci neli i go zatvoriv posle nedela dena so 38 000 i plus nekoi 600 700 denari kamata. Ne veruvam vo pricata na toj eden covek.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.648
^Ne znam od kaj zimal i kakvi uslovi mu ponudile, jas zemav 38 000 pred mesec i nesto, 3000 mi odbija za trosoci neli i go zatvoriv posle nedela dena so 38 000 i plus nekoi 600 700 denari kamata. Ne veruvam vo pricata na toj eden covek.
Точно е затоа што ја доби пресметката писмено и на меил... Од ФД КРЕДО КАРД.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Monimaks od Ohrid se zakon. Pred 2 godini zatvaram kredit porano bez da im se javam da prasam kolku treba, presmetuvam broj na rati po iznos na rata i uplativ. Posle nedela dena mi stigaat okolu 3000 denari na smetka i se cudam od kade sea priliv. Otvaram aplikacija na bankata i gleam parite od Manimaks prefrleni, visakot koj sum go prefrlil a ne trebalo radi porano zatvaranje na kreditot, znaci kamatata za tie meseci ne mi ja smetale normalno, mi gi vratija. Da se najezis.
 
J

joli1

Гостин
mnozinstvo FD društva davaat popust za predvremeno zatvaranje na kredit, sumata mnogu zavisi od brojot na plateni/neplateni rati, kako i od vremetraenjeto od zemanjeto na brziot kredit.

mnogu zavisi i od produktot što go imaat odbrano, zatoa što ne sekoe FD nudi samo brz krediti.

inače, mnozinstvo od ovie novi, no i stari FD se samo prodolžena raka (veštačka konkurencija) na FD pionerite.

vie što zemate, slobodno prašuvajte se što ve interesira, dolžni se da vi izračunaat na koj datum kolku bi vi koštalo predvremeno zatvoranje.

site koi imate potreba od kredit a ste osigurani, vi preporačuvam da si zemete od banki, skoro site imaat aplikacija preku koja što možeš da si zemeš kredit online, bez da se šetaš po banki (pr. NLB mKlik, no siguren sum deka i drugite banki go imaat istoto), nesporedlivo pobrzo i so pomalku kamata i provizii.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Пред некое време еден другар зема 10.000 од ФлексКредит и по само месец дена мораше да врати 13.000.:facepalm:
Знаев дека се кожодерци ама не сум знаел дека до овој степен е работава.Испаѓа дека дури од лихвар е подобро да земеш,таму барем некојси 20 посто месечна камата ќе ти стави на тие пари.
 
J

joli1

Гостин
Пред некое време еден другар зема 10.000 од ФлексКредит и по само месец дена мораше да врати 13.000.:facepalm:
Знаев дека се кожодерци ама не сум знаел дека до овој степен е работава.Испаѓа дека дури од лихвар е подобро да земеш,таму барем некојси 20 посто месечна камата ќе ти стави на тие пари.
toa se proviziite.

zemanje na parite vo kes namesto na transakciska najcesto ti e dopolnitelni 10%-20% od toa sto si go zel.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom