Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од katinakatalina, 19 март 2017.

 1. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.325
  Допаѓања:
  846
  Можеби има ваква тема или прашање, можно е дека и не сум ја поставила на соодветно место, бришете ја ако сум утка, но сакам помош...Дали има некој искуство со овие брзи кредити, навистина ли за 15 минути ти легнуваат пари на сметка, колку се флексибилни, какви критериуми имаат, се крие ли некоја позадина на таа позајмица....да не се заглавува лесно па потоа глава да ми чури????
   
 2. historynameless

  historynameless

  Член од:
  2 септември 2013
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  82
  никогаш не би позајмил пари од вакви типови на лихвари... не сум запознаен со критериумите што нудат што барат ама би ти предложил што подалеку од нив да не заглавиш... за кредити најдобра опција би ти било дозволен минус од банка која примаш плата... А вакви типови на кредити као што ги рекламира Џамбазов не не и илјада пати не ...
   
  На victory11 и katinakatalina им се допаѓа ова.
 3. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  3.982
  Допаѓања:
  2.965
  па искуство сум немал али гледам дека доста јаки камати имаат у однос на рокот шо го имаш за да ги вратш парите
  е сеа ако не ги вратиш навремено незнам какви пенали ти маваат


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На victory11 и katinakatalina им се допаѓа ова.
 4. Skylake

  Skylake

  Член од:
  7 јули 2016
  Мислења:
  135
  Допаѓања:
  103
  Во була, во була, во була македонски народе !!! Дружба си е дружба, була си е була.
   
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.325
  Допаѓања:
  846
  Богами, страв ми е да помислам веќе..и була, нема да има дружба, а тек кога ќе ми опнат тужба..кој ли ги знае колку им се каматите огромни, ги кријат ко змија нозе.
   
 6. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  Обавезно зимај кредит од Форца и останатите Паторски фирми кои наеднаш изникнаа за да го исперат црниот кеш н Групмне, секако тие функционираат од фиктивни позајмици но има и такви како тебе ''патриоти'' кои си ја сакаат Македонија, па зашто бе да не им дадеш плус 3600 денари за 7 дена позајмени пари, се у служба на државата и патриотизмот. Ич да не се мислиш зимај и заглавувај, некој ќе си ги испере парите.
   
  На victory11, Sasa Ilic и Skylake им се допаѓа ова.
 7. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.338
  Допаѓања:
  25.466
  Онлајн калкуларорот си кажува се'.
  Ако ти одговара за 12.000 денари да вратиш 15.579 (и тоа за 30 дена) - тогаш земај.

  Не се вика „брз кредит“ само затоа што брзо се издава. Туку и затоа што брзо треба да го вратиш (или ќе те пеналат).
   
  На victory11, Makaron, Смрт за зони и пајак воз. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  259
  Допаѓања:
  162
  Pa dobro nikoj so sila ne te tera da zemas ako ne su siguren deka kje gi vratis na vreme, odnapred gi ima prilozeno uslovite ako zakasnis kolku treba da platis oni sami informiraat, e sea drzavava sto e sranje i na nekoj nacin si primoran da se zadolzis toa e druga tema...
   
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rickyyy

  Rickyyy

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  532
  Допаѓања:
  624
  Мој пријателски совет е да се држиш на страна од ваквите лихварски сајтови.
  3500ден. да им дадеш гратис за 1 месец е малце..:confused:(зборувам за сума од 200 евра).

  + Пенали ако не го вратиш на време.

  Сепак изборот е твој, и истиот зависи од тоа колку многу ти се потребни парите во моментот. :)
   
  На fenomen и katinakatalina им се допаѓа ова.
 10. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.548
  Допаѓања:
  10.507
  Една жена на фб статусот на Форца прашува зошто биле дискриминирани невработените и неможеле и они да зимат. :pos::pos::pos::pos::pos:
   
  На victory11, KyleXY, Saladin и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.895
  Допаѓања:
  36.004
  Кредит ко кредит, можеш само повеќе да заглавиш со него:coffee:
   
  На katinakatalina и fenomen им се допаѓа ова.
 12. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.338
  Допаѓања:
  25.466
  Абе од кредит до кредит има разлика и смешно е да кажеш дека по дифолт ќе заглавиш. Некогаш се неопходни и обично условите кај банките се реални - ако не си способен да го вратиш без да се оптеретиш, нема да ти го дадат... Кај брзиве кредити е мааалку поинаку. Не е исто да враќаш по 3.000 месечно за сума од 2.000 евра и да вратиш 15.000 денари за сума од 200 евра.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Sungerot Bob, katinakatalina и Клипче им се допаѓа ова.
 13. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  13.759
  Допаѓања:
  6.701
  На Манимакс пишува 0 камата ама трошоци (она СВТ) се многу големи, 720 денари. На форца, за 30 (максимум) денови треба да вратиш 30% повеќе. Не да не е исплатливо. Ако кредитот е макс месец, 30% е она што го нарекуваме камата ама месечно. За споредба револвинг се 10-12 годишно.
  Гледај ја стапката на вкупни трошоци (свт 362%). Има и други банки и штедилници со брзи кредити и помали суми за враќање од овие новоникнати.
   
  Последно уредено: 21 март 2017
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  3.982
  Допаѓања:
  2.965
  а види им човече на овие само камата на потрошувачки кредит http://snfinansii.mk/


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На katinakatalina и Lurtz им се допаѓа ова.
 15. MKDSKINHEAD

  MKDSKINHEAD

  Член од:
  24 август 2015
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  13
  стентонот си го шири бизнисот покрај поклонетите паркинзи од "Двојче" да го ебам во уста, па сега и банкар стана :)
   
  На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: