Брат/Сестра

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Немам ништо и највише на свет го мразам тоа.
Стварно сакам БРАТ и тоа ПОСТАР.
Ма нека ме нервира,гњави,малтретира.Само да го имав.
Многу сум некако сама и тоа ме нервира.Празно ми е,пусто ми е.
Се би дала на светов да имам брат.
Затоа тие што ве нервираат браќата и сестрите,бидете среќни што ги имате.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Јас иам брат ( си знајте појќето) 4 години поголем е од мене и порано се тепавме не можам да ви опишам колку.. тој во пубертет јас инаетчифче и се тепавме дур не си пушчевме крф. Сеа поретко... т.е скоро никојпат не се тепаме ама ме нервират до тука и назад... Некојпат е мн добро створење, за совет за помош за сфе... ама понекојпат ми идат да го фрљам низ тераса... Иначе за дечкофци увек е тука за совет и за све ... дури на еден му се заканвеше, во смисла ак ми се десит нешо...ак плачам по него ау... и типов се исплаши хаха:tapp::vozbud:
 

FoxXy Iv=)

Time passes..
Член од
10 мај 2008
Мислења
79
Поени од реакции
2
Имам сестра 5ипол години постара. Порано се тепавме, сеа само се караме-ама по 5 минути забораваме и пак си збориме:pipi:.Ја сакам најмногу на свет, и не знам што би правела без нејзе:pipi:.Поздрав до Ана:back:
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
i have two bros.:nerv:едниот има 10 а другиот 7 години.многу ме нервираат.по ел ден само се дерат, дрдорат, скокаат, ми трошат од лимитот за интернет...:nerv:ми доаѓа да ги убијам:nerv::nerv:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
иам брат ,поголем 3 години . ко мали партали се праевме цело време се тепавме и бељи праевме , бегавме од дома ... и секад брат ми си го јадеше :)) греота колку котек изел ради мене :) али нема везе сеа ни е топ ретко се караме и со него скеад се газам од смеење ... си го сакам бато :)):vozbud:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Брат, поголем 4 години, уште малце и ќе го видам :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Брат, поголем година и пол. Стандард приказна, fight club дур не наполнав некои 13-14 години :tapp:. Сега живеам со него и веќе карањето ни е влезено во навика :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Брат/помал од мене скоро 2 години. котеци имаше до пред 1-2 години и саа има ама не толко интензивно.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Па иам брат постар од мене 5 години.Ме нервира нормално и само сака да ме млати.јбг.а коај ќе ме нема па тугуе хехе. мн е будала тешка и обожава да ме нервира на начини кои неможем да му ги вратим. ме вика на надимаци ЛИмун и НЕНОРМАЛЕН.хехе и плус и тој е на кајгана познат CRASHOVERIDE!:D и тој не е нормален самиот.:pos2:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Имам сестра поголема од мене 5 години,јас 14 она 19 :baeh:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
iam sestra pomala od mene 4 god i strasno me vadi od patiki,sea napraj 18 god i misli gospod na beli gaki go videla,mn mn ne se trpime posebno ko stanuva zbor za kompj ima jaki kavgi :pos2: me nervira so e sebi4na,inaku pokraj se najubo mi e so nea koa ke izlezam so nea,ja i ona i cel grad e nas :) smeenje do besvest,ama sea poretko izleguvame . btw poeke raboti znam za drugarka mi otkolku za nea,ne sme i4 bliski ko sestra so sestra.pa i toa metalot i go poremeti mozokot :pos2:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Имам помал брат и често знае да ме изнервира..
Минатата недела не беше дома.. првите 2-3 дена ми беше супер.. ама после тоа почнаа да ми недостигаат неговите глупости..
А сега кога дојде дома, пак исто :pos:
Абе ме нервира ме нервира, ама пак си го сакам најмногу..
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
имам 6 години постар брат
и газда ми е воедно
кога бевме мали сегде се вучев со него,он искачаше со другари и јас по него.
уффф колку се нервираше(evil laugh)
ама јас мало од кај да знам сум сакала да се дружам
цел живот се тепаме...т.е.цел живот ме тепа:(
сеа од дамна ме нема затепано ама затоа се караме,партали се праиме..и јас посилна на зборови и пау кога ќе ми ја лупне една ме лепи за ѕид...
не сме ич блиски,се случува на моменти кога ни е досадно да помуабетиме малце,имаше период кога бевме поблиски ама и тоа помина:)
ама како мала кога некој ме закачаше јас кај него трчав со сузи и ме бранеше..особено од комшијата со кого бев во 24/7 војна...
му се наоѓам јас за совети сеа иако не сака да признае,многу пати сум му спасила гз,дома секогаш стојам позади него па и да не е у право ама он не знае :toe:
секогаш ми иде по памет кога треба фризура да ми праи и ми исполнува мерак дури и да не се слага со мојата фикс идеја...
не ме пушташе да се истетовирам ама кога виде дека не го послушав не кажа никому..
и за пирсот не изреагира лошо,иако од него многу се плашев

абе го сакаммммм:back:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
јас имам брат помал од мене 3 години ама ПОГОЛЕМ од мене :)
се ќотегаревме како мали по дома ама за тепачки со други заедно
па и сега е така воглавно
ме нервира некогаш нормално како и сите ама на крај пак брат си е брат
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
78
Поени од реакции
2
Иам Поголема Сесра 3 Ипол Години е Постара Од Мене.
&&& редовно Се КаРаме , Али ПОсле Пола Саат Си е Се ок ...
Хуху Понекад Мн Ме НерВира Алии Сепак ја Сакам Премногу . Ии Мн Ми Фали Коаа е ИзлезеНа :( ДосаДНо е без Неа ..И Секогаш е Тука За Мене ..
& Ај Да Не Напинјам Ја Со Неа, Пошо Ако По4нам Да Зборам За Неа , Ќе Нема Крај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom