Брат/Сестра

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Имам 2 сестри. Едната е постара 2 год од мене, а другата е 7 год помала од мене. Добро се сложуваме, има некогаш кавги и тепачки ама ептен си се сакаме :)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Имам постар брат и супер ми е. Некогаш знае да ми помогне за нешто, а некогаш и да се закача со мене како да ми е помало братче. :pos:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Imam i brat (15god pomal od mene) i sestra (3god ponala od mene), i dvajcata gi sakam beskonecno mnogu i sum vo sostojba da napravam apsolutno se za dvajcata.E sea mnogu e jasno da ima nekoi banalni karanici,najcesto za gluposti ama odma se zaboravaat.
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Имам сестра помала од мене 1 година... Знае ептен да ме извади од такт или да се скараме али брзо ќе помине лутината... :):)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Имам брат 2 год постар од мене и некад е добро а некад лошо со него
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Имам браТ Поголем 6 скоро 7 години ... сеа моментално е на екскурзија и чекам да се врати што побргу :) толку од мене :) :pos:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас имам сестра поголема 2 год од мене и многу се караме..Потоа брат 7 години поголем од мене него јас го слушам...и уште една сестра скоро 9 год постара од мене таа е мажена и со нејзе најповеќе се сложувам...:)многу сме ама то е...
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Иам сестричка 10 години помала од мене....
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Говедо .. мисалм свативте ..
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Имам брат 7години поголем од мене.. али веке не ми е дома.. :( :( ај мис хим... Али јебига кога тогаш мораше да се жени ... :)
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Сестра и брат
Сестра-3 години помала
Брат-4 години постар
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Си имам сестра 3-4 год поголема од мене(сега има 20 год.) Таа си тера своја работа, јас моја и така нема компликации :D
 
R

reactive89

Гостин
Имам една 8 годишна стаорка дома...цело време ме нервира и се караме и тепкаме и само се прави нешто важна и се вади од ситуации и на крај јас сум крив за се, хахаха... али неможеме под никој случај да бидеме еден ден бар разделени...

она како што ме смее и нервира никој не може, хахахаха

многу си ја сакам...:)

п.с. чудно, мирна е куќава, изглеа спие... :pos: :pos: :pos:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
4 god pomal brat inat magareski e ,celo vreme mi go krade motorot covek ne moze eden krug da svrti :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom