Брат/Сестра

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Брат... 4 години помлад од мене :)
Најразгален на светот е од мене :nesum:
Сеа додуша пубертет го фатило и малку забегува, знае да се испонаша :tapp: ама ај што да се прави :toe: :)
Порано појше ме слушаше... ама и сега бе ме слуша, само што појше Скопје сум па не го гледам :icon_conf

Иначе сестра... Е сестра е работата што најмногу ја сакам на светов, а знам дека никогаш нема да ја имам :place::place::place:
Сестра- болна тема за мене :(
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Јас има брат 4 години е постар од мене, секогаш заштитнички настроен кон мене, за совет во секој момент, си го имаме муабетот, и само јас можам го натерам да оди на забар:pos:Ептен мрази ординаации, па така да јас знам како да го убедам а не лежи в кревет и трпи болки. Ептен си го сакам, дури повеќе од родителите мои, едноставно ми е слаба точка, и нешто што најмногу би ме повердило некој да каже лошо за него, или да го повреди на било кој начин(се разбира на прво место ми се децата)
има со заби да го искинам истиот/тата.
И јас сакав да имам сестра, друго е муабет, зенски работи, сестричка си исто така закон, арно ама се ограничиле моине на две деца само и останав без тој благодет да имам со кого да си поделам интимни ситуации и проблемчиња.
 

Gabu

Les Paul
Член од
26 април 2008
Мислења
75
Поени од реакции
7
Ја имам брат две години е помал од мене. Добро се слагаме, зрело размислува спрема неговите врсници и ретко се караме ама кога ке се закараме трета светска војна избива :pos:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
сестра ми е 4 години помала од мене, ама алал да и е, супер се вклопува со мојите другарки и другари (јас имам 18, таа 14 години). ама опасна е, почна да носи штикли во исто време со мене (јас 16 а она 12) :) супер ми е што имам сестра, па секогаш можам со неа кафе да си пијам, да правам секакви муабети...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.977
Поени од реакции
12.522
јас имам сестра, 2 години помала од мене. Се караме, се тепаме, во последно време измислвме нова техника на тепање- фрлање со столој една кон друга. Зато имам синица на ногава, а таа е изгребана на рацене. НЕ знам дали имат некој шо се тепат појќе од нас...
ама сестра ми е и морам да ја сакам :)
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Имам сестра 4,5 год. постара од мене има 19 често си се караме т.е. ја се дерем ка ненормален а она баш и е гајле си тера ќеф. Најчесто се караме за компјутеров зашто она не се мрда од компјутер 24 часа:coffee:. Ама мн си ја сакам и незнам со би праел да ја нема мн. мн. ја сакам.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Brat mi e zlato nikogas ne bi go zamenila za sestra
mnogu raboti napravil za mene i nikogas nema da mu go zaboravam toa.Se bi dala da go vidam eden den sreken i nego.
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
Имам сестра 5 години помала од мене и многу си ја сакам, не ја менувам за ништо на светов...понекогаш ми досаѓа да и објаснувам математика и тогаш ме нервира...не се караме многу...али си се сакаме најмногу
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Имам брат 18 месеци поголем од мене,се караме многу ама порано појке се каравме сега се сложуваме појке изгледа дека почнав средно ама сепак си го сакам сме се карале не сме се карале сепак брат ми е:)
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
иам сестра и понекогаш т.е.почесто не можам да ја поднесам али некат знаеме да се изнасмееме и си викам дека не можам без неа.
Е сеа за брат многуууууууууууу сакам да имам брат ама за жал неам ама зато си иам братучед кој има 13 години и е цело време со мене и исто ко да ми е брат :vozbud: и затоа неможам мн да се жалам на тоа :pipi::pipi::pipi::pipi:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
имам брат помал 6 год. од мене, се караме понекој пат тоа е кога му е досадно и нема шо да прави и со мене ќе се кара...
 
S

SSS-Stolica

Гостин
imam brat18godini.Mi ede da go frlam od tarasa,koa i da dojde me stanuva od PC ke pruzam otpor ama niso:toe:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Си го имам најдобриот брат на светот, без размислување тоа ми е одговор на кого најмногу сакам :) Ш'р, ко секој брат и сестра се караме, ама не знам што би правела без него... :smir:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
си иам тројца браќа без кои не би можела да си го замислам животов..... нормално има моменти, коа знаат да ме извадат од контакт :) али баш тие моменти, ми го прават животов поинтересен, повозбудлив.... позитивното е што секогаш имам некој за мубает, и исто за излагање се тука, и барем за тоа не се заамарам... се на се, ме нервираат, ги сакам... и тоа е тоа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom