Брат/Сестра

Дискусија во форумот 'Деца' започната од ПрИтИ_гРл, 25 јануари 2007.

 1. Cappie

  Cappie Vincere non è importante: è la sola cosa che conti

  Член од:
  29 мај 2008
  Мислења:
  1.895
  Допаѓања:
  294
  Имам брат 4 години постар од мене, никогаш се немаме тепано, а ни скарано онака вистински - само некогаш на заебанција и за глупости (како еднаш кога играа ракомет шведска-русија, јас бев за русите, а он ме заебаваше дека губеа цело време, па се лутев јас - дете глупаво :)). Сме се погодувале секогаш, ко другари сме биле. Секогаш знаел да се најде кога ми требало за било што, да даде совет, да помогне. Сега е малце позаебано - пошто 6 години и кусур е преку барата, ама пак си се наоѓаме еден за друг кога е заебана ситуација.
   
 2. DuskoMkd

  DuskoMkd

  Член од:
  10 август 2013
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  49
  Имам брат помал една и пол година, порано се слагавме за многу работи а сега никако само се караме абе ме полудува дома, а и стално се тепаме :tapp::tapp::tapp:
   
 3. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.903
  Допаѓања:
  2.742
  Имам брат. Бесценето нешто. Благодарен сум што имам таков човек покрај мене.
   
  На beautifull liar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  952
  отсекогаш сум сакала сестра, а шубав ке бил брат ми да излезел девојче, манекенка :(
   
  На Lil Lamb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Devojcence1

  Devojcence1 Гостин

  edno bratce iam, najubavo i najpametno na svet.
   
 6. izotop

  izotop Гостин

  imav, ama povekje nemam za zal.

  cenete gi, sakajte gi i ne se karajte so setrite i brakjata...
   
  На moni_moja и DuskoMkd им се допаѓа ова.
 7. Клошар.

  Клошар. Еднаш бев 4NHK0.

  Член од:
  6 јуни 2014
  Мислења:
  967
  Допаѓања:
  853
  Имам помала сестра... за жал... :cautious:
   
 8. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  8.719
  Иам помал брат, домашното галениче. :D
  Дома кога сум му висам пола саат над глава за да го натерам да ми поправи муабет, зашто е во период кога -не ме замарај- е на дневен ред. Кога не сум дома, исто го замарам на фб, ме занима чисто денот како му поминал.
  Инаку, паметно и одговорно дете е, сега засега, па ќе видиме што ќе излезе понатака.
   
 9. Salt23

  Salt23

  Член од:
  25 ноември 2009
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  187
  каков таков брат е...си го сакам
  нема перфекција и не верувам во тоа. али во глобала се сложуваме и си помагаме се разбира ....крвта не е вода
   
 10. Aquatic.Angel

  Aquatic.Angel

  Член од:
  13 март 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  37
  Имам две сестри.Многу ги сакам.
   
 11. Ivon4ee

  Ivon4ee

  Член од:
  4 јануари 2008
  Мислења:
  504
  Допаѓања:
  63
  Брат поголем од мене си го сакам почитувам иако од секогаш сум сакала да имам и сестра али тоа е
   
 12. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  835
  Допаѓања:
  204
  Имам брат 4 години постар од мене,многу се сакаме ич не се караме,многу ми фали,многу го сакам,многу го почитувам,ми дава совети ко другари сме,тука е за мене секогаш,ме брани,ме штити
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: