Брат/Сестра

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
А јас немам ништо:baeh:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Имам јас постар брат.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
имам поголем брат ....
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
неам ни брат ни сестра:toe:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
iam dvajca braka, 1 pomal 1 pogolem, pogolemiot ne zivee so nas i zatoa ne me nervira onaka mn kul si e choekot, ali zatoa pomaliot mi naplaka i za nego...:tapp:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сестра помала имам.Иако некогаш се закача т.е.секоро секогаш сепак ми е мила,ја сакам многу и би ставила рака во оган за неа:smir:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Imam brat koj e postar od mene 2 godini...Kako mali mnogu se tepavme i zakacavme i se no sega ne.Sega si pomagame, si se krieme za nekoi raboti megusebno, se grizime eden za drug, ednsotavno si go sakam mnogu moeto bratce i ne mozam mnogu mnogu bez nego....:helou:
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
Имам две сестри и то помали. Едната две години, другата осум. СО поголемата се караме навистина многу, не се слагаме, а една без друга не можиме. Генерациски сме блиску, па мора да сме заедно да се крепиме.:pos2:
Другата е веќе многу помала од мене, и со неа не можам да прам муабет како со големата. Ама имам заприметено дека во нас двете поголемите гледа идол, па пробва на некој нејзин начин да не копира.:pos2:
Инаку, не познавам нормален човек со стабилизирани чувства шо не си ги сака браќата и сестрите.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
иам брат 4 години помал од мене и многуму попуштам...дури он мене ме строи..треба еден ден у ред да го дотерам ама неам гз да го удрам...пошто 12 години му зборам не ме слуша...
 

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
Поголем брат 2 години не се караме многу ама занае да ме изнервира многу!!!
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
самичко ме оставија, и покрај бројните молби да ми донесе штркот сестричка или братче.
за тоа вечно ќе им се лутам!
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Ја имам постара сестра и во слободно време и изигравам психолог и и ги решавам нејзините љубовни дилеми.А како ми иди на живци уфф... :ija:ама пак си ја сакам и не можам без неа :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom