Брат/Сестра

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Имам едно братче шо моментално го фаќат пубертет и си се караме ама и многу си се сакаме. Порано ептен се тепавме, ама сега го немам исчофтано одамна :pos:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Сестра 4год постара кога бевме заедно не се поднесувавме али сега кога отиде во туѓина miss me very much :(:(
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Imam sestra postara e od mene 6 godini i si ja sakam na svoj nacin i ona mene me saka. Mislam zaradi razlikata vo godinite ne bevme mnogu bliski, dodusa taa ucese vo stip sredno jas bev osnovno posle ona zamina na fakultet sk i ona koga zavrsi bese vreme jas da odam pa se razminuvavme mnogu ama sega koga sum daleku od doma znam deka mi nedostiga mnogu!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Имам еден брат... исто ко да немам :) Абе толку сме различни, јас иам 20 (уште малку 21 година) тој 19, неможиме 3 збора муабет да напрајме а да не се скараме или да не си речиме некој грд збор. Незнам на што се должи тоа, ама ми се чини некој од улица прв пат да го видам побрзо ке се разберам со него отколку со братми.
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
Имам и сестра и барт, двајцата се помали од мене. Сестрами е помала една година од мене, порано многу се каравме, многу сме различни, ретко кога можевме да си напраиме така убав муабет, сега е мажена и многу ми недостига, не можиме да се гледаме секој ден ама ако не се слушниме по тел. не се издржува. А брат ми е помал 5 год. и многу си се сложуваме - на иста фрекфенција сме :icon_bigg
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Сестра со која супер се сложуваме. Боље не би можело да биде. :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Сестра...постара 2 години.
Ја сакам најмногу на свет, секогаш си помагаме.Се би направила за нејзе, се...
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
имам 2 години помал брат, оооодамна се немаме истепано
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
имам 3год. постара сестра, колку ме нервира понекад...аауу, ама она е најдобриот ми пријател.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Imam brat postar 7 godini od mene. Pred dva meseci se preseli so devojkata vo drug stan i sega sum si Master of my room :):)
Jebiga mi fali na momenti ali toa e...
Btw, dobro se slozuvame ama koga pagja karanje sekakvo pcuenje se deshava i najpogrdni zborovi :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Имам еден брат... исто ко да немам :) Абе толку сме различни, јас иам 20 (уште малку 21 година) тој 19, неможиме 3 збора муабет да напрајме а да не се скараме или да не си речиме некој грд збор. Незнам на што се должи тоа, ама ми се чини некој од улица прв пат да го видам побрзо ке се разберам со него отколку со братми.
Исто исто. Дома скоро и да не правиме муабет, како со туѓинец да живеам. Една година сме разлика, јас 16, таа 15, некои ќе речат Ееее па другарки можете да бидете... а каде другарки со толку различни карактери?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Јас имам сестра 2 год. помала од мене.. се влева во пубертет и не се поднесува.. во последно време се воздржувам и не тепам !
 
E

elence*$

Гостин
имам сестра, која секогаш ми била најдобра другарка, и таа е едниствената личност на која можам да и кажам се` .... секогаш е тука за да ме ислуша и да ми даде најдобар совет....
од ко си замина на факултет, ми недостига неверојатно, а најлошо од се е шо не е воопшто близу, учи во москва, и иако се слушаме секој ден по тел. сепак не е исто, ми недостигаат целите ноќи поминати во разговор со неа, иако бевме по цел ден заедно, секогаш имаме теми за разговор...
од ко си замина, како да ми фали некој дел од мене:place:.... одвај чекам да ја видам........:place::cry:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Имам брат 5 години помал од мене,пубертетлија ама дефинитивно легенда. Добро е тоа што се угледува на мене за многу работи и гледам да оди по патот за да биде нормален,да не забега со секакви срања што се дешаваат во секојдневиево од алкохол,дрога и коцка.Треба појќе и да учи ама тогаш не би бил легенда ко што е сега,него мора да го биде за него ја одговарам...:pos:


П.С.Има мои врсници на кои може да им држи лекции за женски :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom