Бразил-Македонија (8.4.2012 14:15 ч), Скандинавиум арена, Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
7 души гласале за Никола Марковски :facepalm:
А 6 за Стоилов, иако има 6 гола од 6 шута.... :tapp: Што ги разочарал - никој не знае.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
o_O Еј дечко.... темава ја читам од сам почеток и сфачам само дека ти си земал за задача да го напаѓаш Кире по секоја цена. :sick:
Најди си друг на форумов за да му контрираш со што ќе добиеш прилика уште малку да го похејташ Кире. А од мојот пост прочитај ја следната реченица од таа што си ја болдирал и може ќе ти стане јасно дека јас имам попаметна работа од тоа да го бранам Кире по секоја цена.
Ајт сега со здравје, ова ти е последна реплика од мена на твоите Кире-хејтови. :cenzura:
Вистината боли знам, затоа што додека се победуваше сите бевте слепи колкава е неговата заслуга во репрезентацијата, и одма уценувавте со кире и без кире не сме иста репрезентација што не е точно. Докажав јас, ви докажа и бразил дека ракоемтот е тимска игра и само така може да се победува. Јас никого не хејтам, само сакам да ви ја подигнам свеста, да ги отворите очите за да видите вистината а тоа е за добро на репрезентацијата која ја сакам и подржувам, и сакам да ја гледам на големи натпреварувања, ама еве се доакажа дека поради тие уцени и играње на некои роднини, и не дозволување на тренер со авторитет од тој кире ние се пласиравме на олимпијада и знамето сега ќе го носи судијата горги начевски наместо некој спортист.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дај му ја Димовски, па на Жути, Жути, Жути, а не, на Бранче :pos:
Играше ли Миркуловски во последниот напад? Зашто мислам дека не играше... Ако не го изиграл него овој треба да е тотално ненормален. Овој Бранче е изгубен, го кажував тоа кога играше за Вардар, сега го тврдам тоа.
Не играше, игравме во постава Манасков-Бранче-Номче-Кире-Мојсовски-Ванчо :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.875
Многу се разочарав, па уште и од Бразил кога изгубивме беше капаче... очекував подобра игра, многу ми беа изубени незнам кој беше проблемот, ама навистни дури солзи ми идеа од што ми беше криво што ги изгубија сите три утакмици, каде беа борбеноста и цврстата игра и одбрана од Србија???
На ништо повеќе не се радувам толку нит еуфорија ке ме мава, секогаш ни се докажува она дека не знаеме да дотраеме до крај.
Само сакам да им пожелам повеќе среќа за Светско ако успееме да се квалифицираме...:oops:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ретроспектива

Сабота, 28 Јануари 2012 17:38

Кога можевме седум натпревари да се носиме со големите европски репрезентации, не верувам дека друго може да ни претставува проблем. Само скромно, на земја, и нашата најголема желба, односно Лондон 2012 ќе се оствари.

http://www.kurir.mk/sport/rakomet/58819-Lazarov-Odime-kon-novi-pobedi-vo-London

Лазаров: Со помош од државата и со македонската фаланга до ЛОИ во Лондон


„Никој нема ваква публика. И покажавте на Европа како се бодрат своите спортисти. Станавме препознатливи по тоа, сите во ракометните кругови ни завидуваат на тоа. Горд сум на вас, горд сум на ракометарите. Се гледаме во април а потоа, се надевам, и во Лондон на Олимписките игри.“, изјави Шундовски.

http://www.mkd.mk/9817/sport/lazrov-so-pomos-od-drzavata-i-so-makedonskata-faanga-do-loi-vo-london/
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Не ми смета што не се пласираа на ОИ... криво ми е што никој не излезе на ТВ или по останати медиуми да каже, да, ние сме криви, јас преземам одговорност. Нема што да се очекува, 29% реализација од игра имаше Лазаров, а тој ми кажува приказни кои обично ги кажуваат политичарите. Само Стевче Алушовски си призна дека е срамота ова што го прикажаа... РеспекАт :cuc:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Кој да преземе одговорност да не сакате Марјан Начевски како секретар да излезе на прес конференција... Сега понатаму ќе се турка ова истото па со божја помош да не се случи потоп во Јуни, ако го има ќе биде крај за машкиот ракомет, со најголема вина во неспособноста на федерацијата и ништо повеќе.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Кој да преземе одговорност да не сакате Марјан Начевски како секретар да излезе на прес конференција... Сега понатаму ќе се турка ова истото па со божја помош да не се случи потоп во Јуни, ако го има ќе биде крај за машкиот ракомет, со најголема вина во неспособноста на федерацијата и ништо повеќе.
Ако е вака, подобро да се случи потоп во јуни... па она не беше игра. Бековите се проигруваат и Кире Лазаров шутира, ништо друго, толку ли не знаат пет-шест разноврсни напади да направат, ми текнува на репрезентацијата од Австралија што играше против нашите девојки, имаа само еден напад и тоа. Среќа што нашите ракометари имаат солиден индивидуален квалитет, ама штета е што со ваква гарнитура нема да го видиме нивниот вистински потенцијал. Сите фрлате со копја по Филип Лазаров, ама сега му ги гледав статистиките од СП во Хрватска, имал 40% реализација од игра, што се разбира не е совршено, ама нешто повеќе од брат му на овие квалификации :) Мора Лазаров да признае и кога прави грешки, не вака се преценивме, ова, она, противниците беа силни, ако го боли душата за навивачите ќе си ја признае вината и ќе издејствува да добиеме квалитетен селектор пред да се случи уште некоја глупост.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Со оглед на тоа да Раде не може да влезе во репрезентација а времето веќе си оди (реално ако гледаме е најквалитетниот класичен лев бек шутер што сме го имале на таа позиција), Филип Лазаров е најдобра можна замена за Бранко и Митков како бекови во напад сувишно е да се трошат зборови Мојсо кој пак не е класичен лев бек шутер. Проблемот се гледа во неможноста да се направат промени, плус како сакаш да градиш нова генерација одеднаш ќе дојде време за пензија на неколку клучни играчи, и одеднаш не можеш да внесеш нови играчи тоа оди постепено како влегувањето на Манасков и Стоилов овие двајца кои уште на времето пред 3 години Савевски ги имаше пикирано како таленти ама ете му згреши на некого и мораше да си оди! Ако ништо друго мора да се земат за поголема ротација па она е срамота ние играме со 5 играчи цело првенство сакаш да парираш едноставно не е возможно другите користат по 5 бека во ротација. За играта аналзите на Стефановски кажаа се нема што да се повторува. А за се останато ќе треба да почекаме да се направат радикални промени во организација.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Жал ми е за Стево, што не успеа да си ја круниса кариерата со настап на ОИ...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кој да преземе одговорност да не сакате Марјан Начевски како секретар да излезе на прес конференција... Сега понатаму ќе се турка ова истото па со божја помош да не се случи потоп во Јуни, ако го има ќе биде крај за машкиот ракомет, со најголема вина во неспособноста на федерацијата и ништо повеќе.
Да почекаме да видиме дали нешто ќе се промени после овој турнир. АКо не се промени ништо е тек тогаш нема да маме напредок и ќе паѓаме наместо да се задржиме на исто ниво или да напредуваме.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.656
Поени од реакции
8.470
Со оглед на тоа да Раде не може да влезе во репрезентација а времето веќе си оди (реално ако гледаме е најквалитетниот класичен лев бек шутер што сме го имале на таа позиција), Филип Лазаров е најдобра можна замена за Бранко и Митков како бекови во напад сувишно е да се трошат зборови Мојсо кој пак не е класичен лев бек шутер. Проблемот се гледа во неможноста да се направат промени, плус како сакаш да градиш нова генерација одеднаш ќе дојде време за пензија на неколку клучни играчи, и одеднаш не можеш да внесеш нови играчи тоа оди постепено како влегувањето на Манасков и Стоилов овие двајца кои уште на времето пред 3 години Савевски ги имаше пикирано како таленти ама ете му згреши на некого и мораше да си оди! Ако ништо друго мора да се земат за поголема ротација па она е срамота ние играме со 5 играчи цело првенство сакаш да парираш едноставно не е возможно другите користат по 5 бека во ротација. За играта аналзите на Стефановски кажаа се нема што да се повторува. А за се останато ќе треба да почекаме да се направат радикални промени во организација.
Prvo Manaskov, pa Rade;)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И што зборувате глупости, Шундо не ги изненадил Шведска, Унгарија и Бразил? Па кој очекуваше оти Митков ќе игра десно крило? :D Сигурен сум оти тој со таа одлука и самиот си се има изненадено а не противниците :D
Се можам да сватам ама од каде таа генијална идеа...хахахахахах не ми се верува каков потег направи. :D
--- надополнето: 9 април 2012 во 14:02 ---
Ќе пишам овде знам дека е малку офтопик ама оваа тема е најпосетувана. Кога ќе излезат картите во продажба за утакмицата со Австрија отприлика?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
И што зборувате глупости, Шундо не ги изненадил Шведска, Унгарија и Бразил? Па кој очекуваше оти Митков ќе игра десно крило? :D Сигурен сум оти тој со таа одлука и самиот си се има изненадено а не противниците :D
Се можам да сватам ама од каде таа генијална идеа...хахахахахах не ми се верува каков потег направи. :D
--- надополнето: 9 април 2012 во 14:02 ---
Ќе пишам овде знам дека е малку офтопик ама оваа тема е најпосетувана. Кога ќе излезат картите во продажба за утакмицата со Австрија отприлика?
Не се знае каде ќе се игра, не знам у скопје дали ќе напунат сала, би им предложил сега во битола да играат ако дозволува правилата на ехф.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom