Бокс

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.594
Поени од реакции
18.009
Не знам зошто, али имам претчувтство дека и двајцата ако се тепаат против Усјук, ќе губат.
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Не знам зошто, али имам претчувтство дека и двајцата ако се тепаат против Усјук, ќе губат.
Не треси зелени во евентуален меч Фјури - Усјук коефициентот би бил 1.10 на џипси кинг, промил шанса нема да има украинецот.

Нереално е ова од страна на Фјури, ликот изгледа како класична србенда, има вишок кила и спојлери и пак не застана до последните рунди буквално го бркаше и пробуваше комбинации, невероватна спремност и кондиција :cuc:
Прејак меч не се даваше и Вајлдер право животно е и имаше шанси во 4 и 5 рунда ама настрана од тоа беше надбоксуван.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.594
Поени од реакции
18.009
Не треси зелени во евентуален меч Фјури - Усјук коефициентот би бил 1.10 на џипси кинг, промил шанса нема да има украинецот.

Нереално е ова од страна на Фјури, ликот изгледа како класична србенда, има вишок кила и спојлери и пак не застана до последните рунди буквално го бркаше и пробуваше комбинации, невероватна спремност и кондиција :cuc:
Прејак меч не се даваше и Вајлдер право животно е и имаше шанси во 4 и 5 рунда ама настрана од тоа беше надбоксуван.
Реков имам претчувство, не дека 100% така ќе излезе. Едно е да го бркаш Вајлдер и да му се бесиш, друго е да го бркаш Усјук 12 рунди, кој исто така има јак удар. Очигледно е дека предноста е на страна на Фјури, поголем е, поголем reach има и очигледно ги преживеа најјаките удари на Вајлдер. Само Усјкук делуваше доста импресивно во последните рунди против Џошуа, толку беше свеж што мислам уште 6 рунди ќе му се тепаше. А и технички, како и по боксерско iq е пред 3 цава најпопуларни тешкаши.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Вајлдер премногу јак за негово добро, преголема штета прими. Фјури комплетно го надбоксува и го претепа. Беше повреден уште од почеток и издржа 11 рунди за на крај да биде брутално нокаутиран.

Фјури vs Усик е многу интересна борба. Но прво Усик треба да го победи Џошуа уште еднаш во реваншот, а би требало, влага како голем фаворит кај мене.

Усик има многу силно темпо и не престанува, има огромна активност во текот на сите рунди, според мене неприкосновено кардио во тешка категорија. Исто така мислам и дека има најголеми технички способности и боксерска интелигенција. Но, Фјури сепак има огромна предност во големина и секако може и он да имплементира многу стратегии и техники, па дефинитивно е фаворит кај мене. Али пак, многу интересно да се види како Фјури би се справил со темпото и брзината на Усик.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.969
Поени од реакции
55.014
Ja мислам дека ќе изгуби Усик од Џошуа у реваншот, ништо чудно и они да ја носат у 3 натпревари.

Сакам Фјури и со двајцата да се тепа, и ќе ги победи.
Преку кур ако е брз украинецот, така и за Вајлдер викаа имал гром у рака не знам што, пеколно темпо, 1 тон удар бла бла па на крај изеде ќутек како магаре.

Џошуа-Фјруи би бил доста интересен меч иако е пичка црнецов и нема ни да издржи 12 рунди против оваа недефинирана спортска наказа. Крв му ебам каква појава е, дебел боксер што ни свети Илија не може да го победи. :D
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Ja мислам дека ќе изгуби Усик од Џошуа у реваншот, ништо чудно и они да ја носат у 3 натпревари.
Можно е да изгуби али Џошуа мора да биде многу по агресивен и да не му даде шанса на Усик многу да размислува. Но некако Џошуа е многу пасивен во последно време и нема толку доверба во својата издржливост од удари. Многу лошо реагира и на лажњаци а не па на поголеми удари. Можеби ако се врати помладиот по агресивен Џошуа што боксуваше против Кличко и претходно ќе има поголема шанса. Но па тој Џошуа нема толку кондиција, ќе мора да акумулира доволно штета или да го повреди Усик во првиот дел од мечот пред да прегори.

Како и да е, не смее да боксува пасивно против Усик бидејќи Усик е 100 пати подобар техничар од него.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Усик е школуван боксер, Фјури е ... УПМ не знам што е :D
Ако циганов не успее во тепачка, во бокс тешко дека ќе го тепа. Би било интересно да се види како ќе изгледа тој дуел. А реално освен Усик и нема кој да го предизвика.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.725
Antony ne e povekje istiot bokser otkako jadese nokaut od meksikanecot. Ja izgubi samodoverbata i mnogu povekje razmisluva. Kako i da e uzivanje e da se gleda kategorijava poslednive dve godini. So doagjanjeto na usyk vekje imame 4 top klasa bokseri od koi sekoj moze sekogo da pobedi. Jas bi gi rangiral:
1. Fury
2.3. Usyk i Joshua
4. Wilders.

Sabajlevo Fury go izdominira Wilders ama malku falese da se smeni tekot na borbata vo 5 runda. Ushte eden udar i otide borbata vo sosema drug pravec.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom