Бокс

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.173
Поени од реакции
8.119
Ако оди преку 6 рунди Џошуа добива.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
200
Поени од реакции
343
Значи некаде одолу 23 часот треба да биде главната,оти гледам повеќе борби има.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
5.804
Поени од реакции
3.412
Цело време бега од борба Џошуа ти е ам биксерот такив
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.459
Поени од реакции
13.200
Џошуа ти е превара на векот, ептен тапа бокс практикува ... ем е посупериорен, повисок и со подолги раце, а боксува како жена.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
9.917
Ајде ако си маж сега оди на битка со Вајлдер!
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
126
Поени од реакции
53
Со борбава, Joshua само докажа дека нема никакви шанси против Wilder и Fury.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.173
Поени од реакции
8.119
Па Фјури и Флојд на ваков начин ги освојуваа титулите, не знам зошто се буни цел интернет сега за Џошуа. Тактички одлично изведено, презаслужена победа. Боксот е во голем дел тактичка игра, на кој не му се допаѓа може да си гледа ММА за повеќе акција.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.096
Поени од реакции
2.119
Црни Кличко. Тактиката која го уништи боксот, имам подолги раце и ќе ти бегам at its finest. Али од подолгите раце на Вајлдер и Фјури ќе нема каде да бега :), како што нема да може да бега од дуел со нив двајца до крај на живот, таму ќе треба да покаже од што е направен.
Руиз е добар боксер, има јака брада, не е ни чудо што никогаш во живот не бил нокаутиран, али мора да поработи на физичката подготвеност, право чудо е како успеа со онолку сало да го нокаутира во првата и да издржи 12 рунди во втората борба со Џошуа. И при таква дебелина и тактичка борба на противникот вчера на неколку пати успеа да зададе неколку добри удари, во улична тепачка би го добил Џошуа 9 од 10 пати, али за да има шанса во ринг мора за почеток да ослабе едно 30 кила.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.201
Џошуа докажа дека може да се движи, да биде агилен и да боксува.

Нареден меч мислам дека ќе му биде Пулев а Усик против Чизора. Не сум убеден за Усик, првиот меч во тешка се мачеше со пензиониран просечен боксер.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.555
Поени од реакции
8.117
Џошуа докажа дека може да се движи, да биде агилен и да боксува.

Нареден меч мислам дека ќе му биде Пулев а Усик против Чизора. Не сум убеден за Усик, првиот меч во тешка се мачеше со пензиониран просечен боксер.
Сега гледам, мандатори му се Пулев и Усик, па ќе треба да бира. И јас мислам со Пулев ќе боксува
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.555
Поени од реакции
8.117
Hardest hitting heavyweight champions

1. Deontay Wilder 43F 41KOs 97.0%
2. Rocky Marciano 49F 43KOs 87.7 %
3. Anthony Joshua 24F 21KOs 87.5%
4. Vitali Klitschko 47F 41KOs 87.2%
5. Frank Bruno 45F 38KOs 84.4%
6. George Foreman 81F 68KOs 84.0%
7. David Haye 32F 26KOs 81.3%
8. Charles Martin 30F 24KOs 80.0%
9. Mike Tyson 56F 44KOs 78.6 %
10. Shannon Briggs 68F 53KOs 77.9%
 
Последно уредено:

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.555
Поени од реакции
8.117
Во два наврати претходно споменав дека Вајлдер многу ме потсеќа на Clubber Lang од Роки 3 :LOL:
Е па сега наводно Силвестер Сталоне му ја нуди таа улога за во Крид 3 :pos:
 
На врв Bottom