Бокс

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од A__, 1 декември 2005.

 1. Dr. Gonzo

  Dr. Gonzo

  Член од:
  1 февруари 2012
  Мислења:
  3.631
  Допаѓања:
  4.176
  Мислам дека све отиде наопаку кога отиде да го финишира Руиз послем првиот нокдаун. Мислеше дека Руиз е многу повреден и отиде на финиш. Но Руиз го фати на контра со добро кроше и го погоди јако позади уво му го заеба балансот. Мислам дека послем тој нокдаун Џошуа беше како пијан до крај.

  Мора да направат добар план во реваншот пошто Руиз е многу заебан со тој волумен на удари. И никако не смее да разменува со него пошто побрзи раце има и го претекнува со контри.
   
  На Rosemberg му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Astarot

  Astarot

  Член од:
  17 март 2017
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  325
  Џошуа уште пред борбата ми делуваше некако дефокусиран,како без желба да беше,може го подцени може имал приватни проблеми,важно му беше изгубена уште пред да почне.Штета,ќе беше добро во скоро време Џошуа - Вајлдер,вака ништо.
   
 3. Dr. Gonzo

  Dr. Gonzo

  Член од:
  1 февруари 2012
  Мислења:
  3.631
  Допаѓања:
  4.176


  Промотерот на Џошуа вели ја активирале клаузата за реванш крај на годинава. Треба да ја направат во Англија пошто во Америка ќе се активираат мексиканците ќе направат пеколна атмосфера. Руиз им е добро познат сега а мексиканците си ги подржуваат боксерите ептен. Али ќе испадне поголем мангуп ако го победи во Америка.
   
 4. CrySisss

  CrySisss

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  45
  На Џошуа Ring IQ му беше 5 пати помалце од на Енди, на секој удар промашува и овој го казнуваше, плус Џошуа не држеше растојание во сите рунди не си го искористи потенцијалот :(:(:(
   
 5. ski

  ski

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  98
  На кои канали ке може да се гледа fury vs schwarz?
   
 6. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.643
  Допаѓања:
  3.172
  tajson.png
   
  На ski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dr. Gonzo

  Dr. Gonzo

  Член од:
  1 февруари 2012
  Мислења:
  3.631
  Допаѓања:
  4.176
  Победен противник од овој Шварц за Фјури нема :pos:
   
 8. drak

  drak

  Член од:
  14 септември 2018
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  79
  И за Енди Руиз викаа дека нема шанси протв Ентони Џошуа...
   
 9. Dr. Gonzo

  Dr. Gonzo

  Член од:
  1 февруари 2012
  Мислења:
  3.631
  Допаѓања:
  4.176
  Енди Руиз знаев дека ќе му направи проблеми но очекував Џошуа сепак да го среди. А Том Шварц боксува одвратно и е многу спор. Ќе видиш Фјури ќе си игра со него, само се надевам ќе направи да биде интересно. Руиз никогаш не бил срање, секогаш бил брз и заебан.
   
  На Rosemberg и drak им се допаѓа ова.
 10. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.643
  Допаѓања:
  3.172
  Кој циркузант е Тајсон лесна победа.
   
 11. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.444
  Допаѓања:
  3.021
  Школа по бокс. У страшно добра форма е циганов.
   
  На Rosemberg му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.864
  Допаѓања:
  3.881
  Една легендарна.
  FB_IMG_1561197880643.jpg
   
  Astarot, Dejan <3 Viola, Dr. Gonzo и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: