Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

A

Alexander Nevsky

Гостин
Има некој нарачувано суплемент пркеу интернет?
http://www.silabg.com/en/6789-ULTIMATE-Iso-Mass-Xtreme-Gainer.html
Сакам гејнеров да го порачам,преку нет 80 евра е од бугарија нарачка е сеа незнам колку шипинг ќе ме фати.
Кај нас е 100 евра во getready. Има некој порачувано вака или?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Има некој нарачувано суплемент пркеу интернет?
http://www.silabg.com/en/6789-ULTIMATE-Iso-Mass-Xtreme-Gainer.html
Сакам гејнеров да го порачам,преку нет 80 евра е од бугарија нарачка е сеа незнам колку шипинг ќе ме фати.
Кај нас е 100 евра во getready. Има некој порачувано вака или?
15 евра е да ти го испратат ти пишува на сајтот. За евентуалните компликации на царина и тоа што ќе чекаш дури ти стигне иди земи го од Гет Реди, 300 денари е разлика. И јас размислував едно време да порачам нешто, ама не се исплати затоа што не излегува поевтино ... :/
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
15 евра е да ти го испратат ти пишува на сајтот. За евентуалните компликации на царина и тоа што ќе чекаш дури ти стигне иди земи го од Гет Реди, 300 денари е разлика. И јас размислував едно време да порачам нешто, ама не се исплати затоа што не излегува поевтино ... :/
Фала сакав да прашам,најверојатно ќе си земам од гетреди.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Сезоната конечно ми завршува следниот викенд, значи за 10 дена ќе имам многу повеќе време за у теретана, а и за да качам некое килце мускул :D Е сега би сакал некој да ми помогне со некоја добра програма за вежбање, а и некој совет за исхраната да ми се даде.

Диетата што ја држам веќе подолго време, донесе резултати, мастите се на минимум веќе, па време е сега да качиме некое килце.

Благодарам однапред :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Сакам да прашам дали доколку земам Л карнитин ама во течна состојба ќе може да има последици во растот, на пример позабавен раст или прекинување на раст? И да, дали тој потпомага само во топење на масти или и во правење мускули, бидејќи во мојот случај мене ми треба само за топење на масти.

Фала однапред. Поздрав.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Се извинувам што можеби топикот ке биде офф.
вака сега:
бидејќи сум спортист,тренирам Ракомет (голман) и не сум задоволен од својата еластичност( дигање нозе, или странично пуштање нози ) и се друго.

па ако знаете некој домашни вежби да ги правам и одприлика за колко време ке има резултат??

поздрав.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Сакам да прашам дали доколку земам Л карнитин ама во течна состојба ќе може да има последици во растот, на пример позабавен раст или прекинување на раст? И да, дали тој потпомага само во топење на масти или и во правење мускули, бидејќи во мојот случај мене ми треба само за топење на масти.

Фала однапред. Поздрав.
Нема да има никакви последници, и улогата на карнитинот е да ги претвара мастите во енергија.
Што значи можеш без секирации да го користиш. Секако, не очекувај резултати од него доколку исхраната не ти е средена и насмерена за саканата цел.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Што е тоа Herbalife ? Користел ли некој од вас ? Има ли резултати ?
Каде можам да го најдам кај нас ?
 
П

Паган-др

Гостин
Што е тоа Herbalife ? Користел ли некој од вас ? Има ли резултати ?
Каде можам да го најдам кај нас ?
Ветер и магла е. Многу преценети шејкови се. Од искуства на мои познаници ти го кажувам ова. Ретко кој има резултати. Све зависи од организмот, да, ама пак, префорсирани се. Иначе имаш различни, накачување маса, мускул, слабеење, чистење, енергија итн.

Кај нас според златна книга, еве кај се наоѓа. Ама според тврдења другар шо ми ги има кажувано, што има пиено, имало разлика во квалитетот на производот наменет за Амерички пазар и за кај нас.

Кога ќе одиш во Хербалајф, имаш и бесплатни тестови за бодифет такви ствари, и имаш стручно мислење што како за твојата цел.

На крај, пак останува на тебе дали ќе ги пиеш или не. Никој не знае со сигурност дали ќе има резултати. :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Што е тоа Herbalife ? Користел ли некој од вас ? Има ли резултати ?
Каде можам да го најдам кај нас ?
Имам пиено неколку дози одкај другар,2500 денари и е 700 грама,во Америка истиот е 25-30 долари,ни таму не го купував.Фактички претставува замена на оброк,има нештo ситно протеинчиња и витамини,минерали.Ако мислиш да се бавиш со бодиболдинг,за тие пари земаш 2.3 кг веј и си свиркаш ! :свиркам:

Во Македонија сега се појави некој бум на тие "Велнес Инструктори" ака најобични продавачи на производи од Херба Лајф.Not worth the money ! (n)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Знае ли некој дали има декстроза во гетреди и колку е цената?
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Е што енергија сакаш ти пише 27мг кофеин....немаш НИШТО-остатокот е Булшит!!

Земи си Гуарана таблети од Е.С.И тие имаат 180мг кофеин со Extended release,значи до две таблети дневно(за вежбање-една ако не вежбаш) и немa никакви проблеми.

Уште подобро во комбинација со Ginseng+rapid energy И ете ти енергија,нејсе има и комбинација од зелен чај и женшен-ама не би ти го препорачал,пробај овие па ќе видиш.

--- надополнето ---



Трчање,вежбање и тоналин:toe:

Ја така го направив брат ми од 106 кг до 90-башка у теретана што вежба.

Јадете редовно-нема потреба да се казните себе:eek:си-тоналинот е добар и ефекѕ=тивен за слабеење.
Ами јас сеа купив тоналин...а не ми се вежба ама ИЧ!:eek:
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 13:01 ---
шо е тоа тоналин ? :)
НЕзнам...само што си купив :) , додаток на исхраната, не е надоместок или замена на исхраната!Ги топи мастите а ги зголемува мускулните маси..бла бла бла. не ми е гајле само 2 кила да ослабам!
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ами јас сеа купив тоналин...а не ми се вежба ама ИЧ!:eek:
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 13:01 ---

НЕзнам...само што си купив :) , додаток на исхраната, не е надоместок или замена на исхраната!Ги топи мастите а ги зголемува мускулните маси..бла бла бла. не ми е гајле само 2 кила да ослабам!
2 кила можеш да ослабнеш и без вежбање ,ако јадеш умерено. 2 кила е ништо.
 
D

dagau

Гостин
што треба да вежбам некое време за да можам да постигнам пар кревања на вратило?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom