Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
30 ноември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
189
Сакам да купам тегови, бучици. Околу 15кг по тег. Од каде купувате? Некако високи цениве ми изгледаат.
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
12
Поени од реакции
6
Што мислите за концептот на тренирање со мали килажи но повеќе репетиции до отказ,во споредба со поголема килажа и 8-12 повторувања, во однос на резултати кога е во прашање дефиниција,снага итн? Поздрав
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.950
Поени од реакции
35.857
Што мислите за концептот на тренирање со мали килажи но повеќе репетиции до отказ,во споредба со поголема килажа и 8-12 повторувања, во однос на резултати кога е во прашање дефиниција,снага итн? Поздрав
Ништо арно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.427
Поени од реакции
40.267
Што мислите за концептот на тренирање со мали килажи но повеќе репетиции до отказ,во споредба со поголема килажа и 8-12 повторувања, во однос на резултати кога е во прашање дефиниција,снага итн? Поздрав
само мртво дизање 300 кг за резултати, али нус појави сколиоза, дискус хернија, болови у колена, кила, може и замена на колк понатаму, итн.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
587
Поени од реакции
893
Што мислите за концептот на тренирање со мали килажи но повеќе репетиции до отказ,во споредба со поголема килажа и 8-12 повторувања, во однос на резултати кога е во прашање дефиниција,снага итн? Поздрав
Не е битно колку се на број, битно е колку од тие прават стимулација.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.442
Што мислите за концептот на тренирање со мали килажи но повеќе репетиции до отказ,во споредба со поголема килажа и 8-12 повторувања, во однос на резултати кога е во прашање дефиниција,снага итн? Поздрав
Za hipertrofia se znae kako odi procesot. Se ostanato e izmislica na instagram ekspertite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom