Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
15 јуни 2013
Мислења
477
Поени од реакции
519
Не знам дали прашањето е за темата, ама шо програма користете сега и која програма ви дала најдобри резултати ?
Една од најпознатите по интернетот. Јас терам со оваа од кога почнав

 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.449
Поени од реакции
1.720
Не знам дали прашањето е за темата, ама шо програма користете сега и која програма ви дала најдобри резултати ?
Јас PPL терам со години, за најдобри резултати не знам ама најдобро се осеќам кога вежбам вака. Цело тело вежбав едно време ама некако ми беше тапа и не ми правеше мерак ич. Вежбите ги варирам, генерално гледам да се држам до 2-3 вежби по мускулна група, 3x8-12 репетиции за повеќето вежби, класика. Сега периодов не одам во теретана и на шипки вежбам неколку исти вежби, ама принципот е ист, пул пуш легс 6 пати во неделата, само наместо 8-12 идеш со високи бројки, макс репетиции дур не цркнеш, иначе нема gainzzz :)
 
На врв Bottom