Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

 1. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  215
  Допаѓања:
  142
  A sto misles mene ne mi se genecki podobra strana racite, ili cekaj malku za da bidat genecki mora da bidat najmalku 60cm... Ok nema vrska gledam ne razlikuvate sto e muskul a sto salo.
  Da makedonska rabota... Radi vakvite nerealni muabeti stalno letoto polna e teratanata, dojdat 3 meseca 40 min muabet pravat a 20 min vezbat i mislat deka kje stanat koj znae sto pa na kraj razocarat se od toa sto dobile a sto ocekuvale i snema gi.

  Temata e za soveti i prasanja a ne da se mereme na koj mu e pogolem. Taka da nema potreba povekje da se diskutira za golemina. Dovolno e.
   
  На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SKM1

  SKM1

  Член од:
  13 септември 2018
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Друже ти ги измеша станиците али не е битно.Јас не знам по што утврди ти дека е нереално не ми е јасно, секое тело различно реагира не можеме сите исти да бидеме,инаку во ред нема потреба повеќе да дискутираме поздрав.
   
 3. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.684
  Допаѓања:
  9.812
  Што е фасцинацијата со рака од 45 цм ?

  Со таква рака се дипломира на теретана или тогаш изгледа најсовршено ?

  И што ако раката ти е 45 а бутот 60тина ?
  :D

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 4. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  611
  Допаѓања:
  545
  со 45цм рака дипломираш, а со 50цм магистрираш
   
 5. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.561
  Допаѓања:
  6.197
  Е ај кажете како да вежбам PPL, кога вежбам и врат и трапез и подлактица... Како се да искомбинирам во три дена?
   
 6. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  750
  Допаѓања:
  376
  vo push day imas gradi ramo i triceps, vo pull day grb, zadno ramo, trapez.
  vo pull day vmetni i podlaktica mada nema ni potreba da treniras podlaktica posto sekoj den podlakticata e opteretena. vrat vezbaj vo denot za grb.
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.614
  Допаѓања:
  5.693

  Билдери, во Вегас атмосферата станува се пожешка, гледам оваа година Рами не си ја научил лекцијата, типот излезе со 310lbs на сцена (барем толку беше на мерењата), Phil Heath не е во најдобро светло, William Bonac одлична форма вади малиот си го научи телото и иако е низок си изгради високо место во професионалниот бодибилдинг, Roelly Winкlaar така-така, Shawn Rhoden одличен горен дел малку заостанува кај нозете особено задниот дел, Dexter Jackson е добар горе, но нозете полека ги губи со текот на годините не верувам дека ќе биде ни во првите 5, позитивно изненадување со одлична форма Steve Kuclo, Brandon Cury треба да поработи уште на нозете, Cedric McMillan исто е слаб со задната ложа. Ќе биде интересно ако не успее Фил да се среди до утре.
  Кај Олимпиа 212 Flex Lewis најави дека ова му е последна година на Олимпиа, планира да се повлече од следна година, гледам дека уште е во топ форма.
   
  На AceCaleb, Makaron и martin01 им се допаѓа ова.
 8. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  750
  Допаѓања:
  376
 9. SKM1

  SKM1

  Член од:
  13 септември 2018
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Вежба 15 години природно, нормално е ако сака да оди напред да зима витамин.
   
 10. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.614
  Допаѓања:
  5.693
  Станува поинтересно во бб, ако Биг Рами греши секоја година и излегува со лоша форма и Каи се откажа, Флексатрон направи да биде интересно.

  FLEXATRON DETHRONES THE KING!

  Shawn Rhoden WINS the 2018 Mr. Olympia title, STUNNING 7 x Mr. Olympia Phil Heath.

  Mr. Olympia Top-5

  1. Shawn Rhoden
  2. Phil Heath
  3. Roelly Winklaar
  4. William Bonac
  5. Brandon Curry

  [​IMG]
  Кај кусите Флекс повторно прв и ја завршува кариерата без пораз :)
  Flex Lewis finishes his decorated 212 career with his 7th 212 Olympia title.

  212 Olympia Top-5

  1. Flex Lewis
  2. Derek Lunsford
  3. Kamal El Gargni
  4. Ahmad Ashkanani
  5. Jose Raymond
  [​IMG]
   
  Последно уредено: 16 септември 2018 во 08:17
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dextermld

  dextermld

  Член од:
  11 април 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  6
  Вежбам веќе шести месец и резултатите се гледаат 10кг помалку (сега имам 79кг)
  но најмалку на стомакот

  Голем дел од салото на стомакот е намалено но ликот не е како што треба не е затегнат се уште е растресен

  Почнувам да губам воља незнам дали ќе добијам облик на стомакот нормален

  Ме интересира совет да продолжам со вежбање како досега (вежбам секоја мускулна група посебно пет дена неделно плус кардио три дена неделно) и стомакот ќе се затегни или треба нештода сменам
   
 12. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.963
  Допаѓања:
  7.525
  А исхраната?
   
 13. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.611
  Допаѓања:
  7.288
  Леј не ми се верува дека изгуби Фил, криво ми е што не гледав, не сум дома. Ќе пуштам после детално. Многу ми е мило за Роли, верував дека може во топ 3 иако покрај Бонак е многу тешко, воедно Роли ја зема и од публика наградата, првпат од годинава е тоа. Инаку Фил очекував ако излезе како прошла година, овојпат да биде казнет и да изгуби. Завчера Роден имаше убедливо најдобра кондиција, успеал пакетот да го задржи и за главната вечер, секоја чест. Каи може малку да жали за овие две години...
  Флекс Луис секоја чест, 7 години доминација, мада оној Хади Чопан што не му даваат виза за во Америка е сериозна закана, можеби тоа го намириса Флекс и решава да си иде непоразен.
   
  Последно уредено: 16 септември 2018 во 18:24
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.567
  Допаѓања:
  14.167
  cut the carbs bruh
  и молимте не си барај оправдувања да престанеш да вежбаш, демек „не се исплати да вежбаш, стомаков не се затегнува“
   
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.614
  Допаѓања:
  5.693
  Ароганцијата и лажната самодоверба го понесе Фил, стекна голема предност и кај судиите и се провлече последните две години, реално немаше никој друг со доволно добра форма за да го победи откако се повлече Каи.
  Флексатрон се изваде на предниот дел, стомакот и тесниот струк направија естетски да изгледа подобро и можеби најблиску до она што некогаш се сметаше за бодибилдинг особено со рамниот стомак, задната страна и рацете му се далеку послаби од тие на Фил, мора да поработи на грбот, задната ложа и рацете за следна година, инаку тешко да ја задржи титулата, Фил очекувам за следна година да излезе во животна форма, ова му беше ладен туш.
  Биг Рами не ја научи лекцијата дека никој не сака огромни момци, на времето Маркус Рул ја правеше таа грешка, сега овој, да излезеше почист ќе победеше 100%, има подобри нозе, грб и рамо од сите натпреварувачи.

  Флекс Луис го следам на инстаграм и гледам дека си е фамилијарен човек, има разработен бизнис и гледа дека го исполни максимумот, на таа висина веќе нема ни каде да гради мускул и ќе губи само на естетика со секој килограм плус, ќе се повлечи како непоразен и тоа е тоа :) а има среќа и со визата на Хади, тој е фрик и мислам дека во подобра форма од Флекс.
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: