Бодибилдинг суплементи

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од chipicaoo, 18 октомври 2011.

 1. lego

  lego

  Член од:
  9 септември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали некој има искуство со суплементи од all nutrition од пбц...гледам солидна цена имаа ?
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.701
  Допаѓања:
  15.153
  А како знаеш ти дека он нема проблем со бубрези и дали знаеш како доаѓа до оштетување на истите?
   
 3. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  207
  zavisi sobaras. gi imam probano bulk pro acceleration i mass acceleration katastrofase. dambeter od FA. zato se i eftini. malce poskapi no pokvalitetni ti se trec nutrition i my protein.
   
  На lego му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  112
  Цена прикладна за сите а достапни тука со декларација:

  - MyProtein 10/10
  - BiotechUSA 10/10
  - Trec Nutrition 9/10
  - Olimp Nutrition 9/10
  - Kevin Levrone 8/10
  - AmiX Nutrition 8/10
  - SynTech 7/10

  Ова се оцени според мене, не значи дека и др би се сложиле со мене...
  Се друго ти е среќа како ќе ти го прифати организмот 50-50...
   
  На lego и martin01 им се допаѓа ова.
 5. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.582
  Допаѓања:
  5.949
  Ги прочитав минатите 100 страни се што сте пишувале, и од вашите искуства и мислења, како најдобри сте ги препорачале протеините Syntha 6 Edge,Optium Nutrition Gold Standard, Biotech, Ultimate Nutrition, Prostar, Scitec, Dymatize, Muscletech, QNT, а како протеини од кои не сте биле задоволни: Amix, FA, 4D Nutrition, Ironmaxx, Big Man. Е сега за My Protein заклучив дека е топ протеин, ама под знак прашање е дали всушност овој е истиот како америчкиот или нешто сосема друго. Е сега ризикот и кај сите останати брендови го има за такво нешто, ама тоа друг муабет. Значи се одлучив протеин да земам, па би ме интересирало од whey што се достапни по нашиве продавници моментално кое е најдобар избор ?

  http://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/100-whey-protein-professional-2350-g

  еве овој на SciTec е на намалување и мислам дека е добра ценава? Некој друг подобар за поисплатлива цена или ова е најдобро што сега се наоѓа за оваа цена? Исто и на MyProtein не е лоша цената за концентратот (не изолат) 2.5 кг за 2850 денари, е сега не знам овој MyProtein што се продава тука е подобар од Scitec што се дистрибуира тука. Поздрав и дајте совет дали е добар изборот
   
 6. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.387
  Допаѓања:
  1.530
  Мајпротеин e од англија
   
 7. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  207
  FA, all nutrition,4d nutrition,big man qnt,iron, ti se gjubrina slicni na pump food so bea do pred 2 godini. my protein dosta se pogodeni i vo vkus i vo kvalitet dobra cena. imas isto trec nutrition. inace scitech,dymatize,optium nutrition,ultimate nutrition,biotech ,amix,universal ti se najdobri suplementi i dosta kvalitetni. poracav gejner elite mass 2.7 kg 4200 denari. ima i gejneri od 950 denari 2 kg, ama kvalitetot e nula,pies a neznajs sopies.. go probav i proteinot od my protein i od optium nutrition, ima razlika itoa golema. gold standard e kade kade povkusen i polesen za pienje samo ne e tolku dobar pri rastvoranje so mleko. ostava malce grutki. isto i superior se dobri go imam probano proteinot i e dosta vkusen,vo 30 grama sodrzi 5 grama bcaa i 4,5 grama L glutamin.
  --- Споено дупло мислење, 13 септември 2017 ---
  scitech ti e podobar i povkusen. dobra cena ima ke ti traj mesec dena :) ali zemigo od xerkules
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.582
  Допаѓања:
  5.949
  Иста е цената во Херкулес за Скитеч 2350грама? И зошто баш во Херкулес место Полео, не е проверена Полео или мучки направиле нешто? Го барам баш на Херкулес ама го нема на страната. Иначе фала за класификацијава на брендовите за суплементи, ќе го земам овој Скитеч ако го има во продавнициве во Ск, бидејќи од сите набројани не се наоѓа за поефтина цена за грам
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  207
  ista e cenata no posledno ko zedov od polleo sport, nemase deklaracija na kreatinot. xerkules e na boban gjorovski i site suplementi mu se original so godini unazad :) xerkules ima i vo tetovo i vo skopje xerkules vero :) ovie suplementi gi imam isprobano i gejneri i proteini i amino. scitech se top nema promars :)
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.582
  Допаѓања:
  5.949
  Тогаш ќе поминам во Веро Џамбо најдоле да прашам дали го има Скитеч и што цена. Може и @Gjoroski ако се уклучи успат да пише ако знае дали го има на лагер во продавница и што цена
   
 11. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.808
  Мартинчо вкус на протеин и квалитет не се правопропорционални, исто и кај гејнерите. Составот е битен, изворот на протеинот, количина на бцаа, дали е начукан со филери и најбитно на лабораториски тест дали има толку колку што пишале дека има.
  --- Споено дупло мислење, 13 септември 2017 ---
  Не знам дали е ист газда, али Полео имам видено и во Загреб.
   
 12. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.582
  Допаѓања:
  5.949
  Гледам ист им е дизајнот на веб сајтот, истото е, филијала си отвориле само тука. Иначе ти што велиш за овој Скитеч? Според составот како ти делува (ваљда реални се податоците)

  [​IMG]
   
 13. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  207
  se razbira sostavot e najbiten ali biten e i vkusot da ne e apla da gorci :)
   
 14. T0NI

  T0NI

  Член од:
  5 август 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  5
  Ако нема вкус а си го платил скапо негобива мое мислеље. инае од скитеч суплементот ти е добар и спрема составот и расвторливост и вкус. вејке го пијам 2 месеци се осејка разлика иако е само протеин.
   
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.808
  Хартија трпи се.
  Просек, јас последно зедов супериор од пвц, за 2600 протеин 2.3кг и но регрет 250гр, исто просек, добро се раствора, вкус задоволителен, а дали е составот тој што е наведен појма немам.
  Имаш пак таму пакети на бигман, плавиот го пиев лани ок беше вкусот, малку повеќе мешање бараше за растворање, али за 2200 тогаш го зедов, поефтино немаше ништо, сега за 2600 ти е со гратис 200 гр бцаа.
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: