Бодибилдинг суплементи

Член од
9 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство со суплементи од all nutrition од пбц...гледам солидна цена имаа ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Кои болки во бубрези? Користењето на креатин не треба да има никаков ефект врз бубрезите, најмалку од се пак, болка. Се разбира ова ако е личноста е во добра здравствена состојба без никакви проблеми со бубрезите. Доколку пак, некој има било каков проблем со бубрези не би требало воопшто да конзумира креатин, зашто тогаш можат да настанат компликации.

Ти си имал болки поради други причини. Дали тоа што си ги имал истите во период
кога си конзумирал креатин е случајност, или креатинот дејствувал како „катализатор“ на некој претходен проблем кој ти си го имал, неможам да ти кажам, тоа е субјективно.

Сума сумарум за ова дека креатинот им штети на бубрезите е лага, мит која не е точна. Со земање на креатинот само се зголемува количината на креатининот („отпад“ кој телото го исфрла) во урина.
Првично поради истиот тој факт се сметало дека ја нарушува функцијата на бубрезите, но досега не е пронајдена врска помеѓу висока количина на креатин во организмот со нарушена функција на бубрези.
А како знаеш ти дека он нема проблем со бубрези и дали знаеш како доаѓа до оштетување на истите?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.362
Дали некој има искуство со суплементи од all nutrition од пбц...гледам солидна цена имаа ?
zavisi sobaras. gi imam probano bulk pro acceleration i mass acceleration katastrofase. dambeter od FA. zato se i eftini. malce poskapi no pokvalitetni ti se trec nutrition i my protein.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Цена прикладна за сите а достапни тука со декларација:

- MyProtein 10/10
- BiotechUSA 10/10
- Trec Nutrition 9/10
- Olimp Nutrition 9/10
- Kevin Levrone 8/10
- AmiX Nutrition 8/10
- SynTech 7/10

Ова се оцени според мене, не значи дека и др би се сложиле со мене...
Се друго ти е среќа како ќе ти го прифати организмот 50-50...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Ги прочитав минатите 100 страни се што сте пишувале, и од вашите искуства и мислења, како најдобри сте ги препорачале протеините Syntha 6 Edge,Optium Nutrition Gold Standard, Biotech, Ultimate Nutrition, Prostar, Scitec, Dymatize, Muscletech, QNT, а како протеини од кои не сте биле задоволни: Amix, FA, 4D Nutrition, Ironmaxx, Big Man. Е сега за My Protein заклучив дека е топ протеин, ама под знак прашање е дали всушност овој е истиот како америчкиот или нешто сосема друго. Е сега ризикот и кај сите останати брендови го има за такво нешто, ама тоа друг муабет. Значи се одлучив протеин да земам, па би ме интересирало од whey што се достапни по нашиве продавници моментално кое е најдобар избор ?

http://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/100-whey-protein-professional-2350-g

еве овој на SciTec е на намалување и мислам дека е добра ценава? Некој друг подобар за поисплатлива цена или ова е најдобро што сега се наоѓа за оваа цена? Исто и на MyProtein не е лоша цената за концентратот (не изолат) 2.5 кг за 2850 денари, е сега не знам овој MyProtein што се продава тука е подобар од Scitec што се дистрибуира тука. Поздрав и дајте совет дали е добар изборот
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Ги прочитав минатите 100 страни се што сте пишувале, и од вашите искуства и мислења, како најдобри сте ги препорачале протеините Syntha 6 Edge,Optium Nutrition Gold Standard, Biotech, Ultimate Nutrition, Prostar, Scitec, Dymatize, Muscletech, QNT, а како протеини од кои не сте биле задоволни: Amix, FA, 4D Nutrition, Ironmaxx, Big Man. Е сега за My Protein заклучив дека е топ протеин, ама под знак прашање е дали всушност овој е истиот како америчкиот или нешто сосема друго. Е сега ризикот и кај сите останати брендови го има за такво нешто, ама тоа друг муабет. Значи се одлучив протеин да земам, па би ме интересирало од whey што се достапни по нашиве продавници моментално кое е најдобар избор ?

http://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/100-whey-protein-professional-2350-g

еве овој на SciTec е на намалување и мислам дека е добра ценава? Некој друг подобар за поисплатлива цена или ова е најдобро што сега се наоѓа за оваа цена? Исто и на MyProtein не е лоша цената за концентратот (не изолат) 2.5 кг за 2850 денари, е сега не знам овој MyProtein што се продава тука е подобар од Scitec што се дистрибуира тука. Поздрав и дајте совет дали е добар изборот
Мајпротеин e од англија
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.362
Ги прочитав минатите 100 страни се што сте пишувале, и од вашите искуства и мислења, како најдобри сте ги препорачале протеините Syntha 6 Edge,Optium Nutrition Gold Standard, Biotech, Ultimate Nutrition, Prostar, Scitec, Dymatize, Muscletech, QNT, а како протеини од кои не сте биле задоволни: Amix, FA, 4D Nutrition, Ironmaxx, Big Man. Е сега за My Protein заклучив дека е топ протеин, ама под знак прашање е дали всушност овој е истиот како америчкиот или нешто сосема друго. Е сега ризикот и кај сите останати брендови го има за такво нешто, ама тоа друг муабет. Значи се одлучив протеин да земам, па би ме интересирало од whey што се достапни по нашиве продавници моментално кое е најдобар избор ?

http://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/100-whey-protein-professional-2350-g

еве овој на SciTec е на намалување и мислам дека е добра ценава? Некој друг подобар за поисплатлива цена или ова е најдобро што сега се наоѓа за оваа цена? Исто и на MyProtein не е лоша цената за концентратот (не изолат) 2.5 кг за 2850 денари, е сега не знам овој MyProtein што се продава тука е подобар од Scitec што се дистрибуира тука. Поздрав и дајте совет дали е добар изборот
FA, all nutrition,4d nutrition,big man qnt,iron, ti se gjubrina slicni na pump food so bea do pred 2 godini. my protein dosta se pogodeni i vo vkus i vo kvalitet dobra cena. imas isto trec nutrition. inace scitech,dymatize,optium nutrition,ultimate nutrition,biotech ,amix,universal ti se najdobri suplementi i dosta kvalitetni. poracav gejner elite mass 2.7 kg 4200 denari. ima i gejneri od 950 denari 2 kg, ama kvalitetot e nula,pies a neznajs sopies.. go probav i proteinot od my protein i od optium nutrition, ima razlika itoa golema. gold standard e kade kade povkusen i polesen za pienje samo ne e tolku dobar pri rastvoranje so mleko. ostava malce grutki. isto i superior se dobri go imam probano proteinot i e dosta vkusen,vo 30 grama sodrzi 5 grama bcaa i 4,5 grama L glutamin.[DOUBLEPOST=1505314772][/DOUBLEPOST]
Ги прочитав минатите 100 страни се што сте пишувале, и од вашите искуства и мислења, како најдобри сте ги препорачале протеините Syntha 6 Edge,Optium Nutrition Gold Standard, Biotech, Ultimate Nutrition, Prostar, Scitec, Dymatize, Muscletech, QNT, а како протеини од кои не сте биле задоволни: Amix, FA, 4D Nutrition, Ironmaxx, Big Man. Е сега за My Protein заклучив дека е топ протеин, ама под знак прашање е дали всушност овој е истиот како америчкиот или нешто сосема друго. Е сега ризикот и кај сите останати брендови го има за такво нешто, ама тоа друг муабет. Значи се одлучив протеин да земам, па би ме интересирало од whey што се достапни по нашиве продавници моментално кое е најдобар избор ?

http://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/100-whey-protein-professional-2350-g

еве овој на SciTec е на намалување и мислам дека е добра ценава? Некој друг подобар за поисплатлива цена или ова е најдобро што сега се наоѓа за оваа цена? Исто и на MyProtein не е лоша цената за концентратот (не изолат) 2.5 кг за 2850 денари, е сега не знам овој MyProtein што се продава тука е подобар од Scitec што се дистрибуира тука. Поздрав и дајте совет дали е добар изборот
scitech ti e podobar i povkusen. dobra cena ima ke ti traj mesec dena :) ali zemigo od xerkules
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
scitech ti e podobar i povkusen. dobra cena ima ke ti traj mesec dena :) ali zemigo od xerkules
Иста е цената во Херкулес за Скитеч 2350грама? И зошто баш во Херкулес место Полео, не е проверена Полео или мучки направиле нешто? Го барам баш на Херкулес ама го нема на страната. Иначе фала за класификацијава на брендовите за суплементи, ќе го земам овој Скитеч ако го има во продавнициве во Ск, бидејќи од сите набројани не се наоѓа за поефтина цена за грам
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.362
Иста е цената во Херкулес за Скитеч 2350грама? И зошто баш во Херкулес место Полео, не е проверена Полео или мучки направиле нешто? Иначе фала за класификацијава на брендовите за суплементи, ќе го земам овој Скитеч ако го има во продавнициве во Ск, бидејќи од сите набројани не се наоѓа за поефтина цена за грам
ista e cenata no posledno ko zedov od polleo sport, nemase deklaracija na kreatinot. xerkules e na boban gjorovski i site suplementi mu se original so godini unazad :) xerkules ima i vo tetovo i vo skopje xerkules vero :) ovie suplementi gi imam isprobano i gejneri i proteini i amino. scitech se top nema promars :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
ista e cenata no posledno ko zedov od polleo sport, nemase deklaracija na kreatinot. xerkules e na boban gjorovski i site suplementi mu se original so godini unazad :) xerkules ima i vo tetovo i vo skopje xerkules vero :) ovie suplementi gi imam isprobano i gejneri i proteini i amino. scitech se top nema promars :)
Тогаш ќе поминам во Веро Џамбо најдоле да прашам дали го има Скитеч и што цена. Може и @Gjoroski ако се уклучи успат да пише ако знае дали го има на лагер во продавница и што цена
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
FA, all nutrition,4d nutrition,big man qnt,iron, ti se gjubrina slicni na pump food so bea do pred 2 godini. my protein dosta se pogodeni i vo vkus i vo kvalitet dobra cena. imas isto trec nutrition. inace scitech,dymatize,optium nutrition,ultimate nutrition,biotech ,amix,universal ti se najdobri suplementi i dosta kvalitetni. poracav gejner elite mass 2.7 kg 4200 denari. ima i gejneri od 950 denari 2 kg, ama kvalitetot e nula,pies a neznajs sopies.. go probav i proteinot od my protein i od optium nutrition, ima razlika itoa golema. gold standard e kade kade povkusen i polesen za pienje samo ne e tolku dobar pri rastvoranje so mleko. ostava malce grutki. isto i superior se dobri go imam probano proteinot i e dosta vkusen,vo 30 grama sodrzi 5 grama bcaa i 4,5 grama L glutamin.[DOUBLEPOST=1505314772][/DOUBLEPOST]
scitech ti e podobar i povkusen. dobra cena ima ke ti traj mesec dena :) ali zemigo od xerkules
Мартинчо вкус на протеин и квалитет не се правопропорционални, исто и кај гејнерите. Составот е битен, изворот на протеинот, количина на бцаа, дали е начукан со филери и најбитно на лабораториски тест дали има толку колку што пишале дека има.[DOUBLEPOST=1505317256][/DOUBLEPOST]
Иста е цената во Херкулес за Скитеч 2350грама? И зошто баш во Херкулес место Полео, не е проверена Полео или мучки направиле нешто? Го барам баш на Херкулес ама го нема на страната. Иначе фала за класификацијава на брендовите за суплементи, ќе го земам овој Скитеч ако го има во продавнициве во Ск, бидејќи од сите набројани не се наоѓа за поефтина цена за грам
Не знам дали е ист газда, али Полео имам видено и во Загреб.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Мартинчо вкус на протеин и квалитет не се правопропорционални, исто и кај гејнерите. Составот е битен, изворот на протеинот, количина на бцаа, дали е начукан со филери и најбитно на лабораториски тест дали има толку колку што пишале дека има.[DOUBLEPOST=1505317256][/DOUBLEPOST]
Не знам дали е ист газда, али Полео имам видено и во Загреб.
Гледам ист им е дизајнот на веб сајтот, истото е, филијала си отвориле само тука. Иначе ти што велиш за овој Скитеч? Според составот како ти делува (ваљда реални се податоците)

 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.362
Мартинчо вкус на протеин и квалитет не се правопропорционални, исто и кај гејнерите. Составот е битен, изворот на протеинот, количина на бцаа, дали е начукан со филери и најбитно на лабораториски тест дали има толку колку што пишале дека има.[DOUBLEPOST=1505317256][/DOUBLEPOST]
Не знам дали е ист газда, али Полео имам видено и во Загреб.
se razbira sostavot e najbiten ali biten e i vkusot da ne e apla da gorci :)
 
Член од
5 август 2017
Мислења
33
Поени од реакции
9
se razbira sostavot e najbiten ali biten e i vkusot da ne e apla da gorci :)
Ако нема вкус а си го платил скапо негобива мое мислеље. инае од скитеч суплементот ти е добар и спрема составот и расвторливост и вкус. вејке го пијам 2 месеци се осејка разлика иако е само протеин.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Гледам ист им е дизајнот на веб сајтот, истото е, филијала си отвориле само тука. Иначе ти што велиш за овој Скитеч? Според составот како ти делува (ваљда реални се податоците)

Хартија трпи се.
Просек, јас последно зедов супериор од пвц, за 2600 протеин 2.3кг и но регрет 250гр, исто просек, добро се раствора, вкус задоволителен, а дали е составот тој што е наведен појма немам.
Имаш пак таму пакети на бигман, плавиот го пиев лани ок беше вкусот, малку повеќе мешање бараше за растворање, али за 2200 тогаш го зедов, поефтино немаше ништо, сега за 2600 ти е со гратис 200 гр бцаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom